حضور اعضاي شوراي اسلامي شهر و شهردار زنجان در نمايشگاه مطبوعات

1394/10/05

اعضاي شوراي اسلامي شهر و شهردار زنجان با حضور در نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاري ها ضمن بازديد با حضور در غرفه هاي رسانه ها به سؤالات خبرنگاران پاسخ دادند.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر زنجان ، سعيد اميدي رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان در اين مراسم در گفتگو با خبرنگاران ضمن تأكيد بر استفاده از داشته ها و ظرفيت هاي موجود گفت: كارخانه كبريت فعلي از گذشته وجود داشته ولي استفاده مطلوبي از آن صورت نمي گرفت . با تحويل اين ساختمان به شهرداري زنجان برنامه هاي بسيار زيادي در آن اجرا شده و استقبال خوب شهروندان را نيز به دنبال داشته است.

وي افزود: بايد تلاش كنيم تا اين محل كه نمادي از صنعت و تاريخ شهر زنجان است به مكاني جهت تجمعات شهري تبديل گردد.

رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اجراي سياست هاي اقتصاد مقاومتي در مجموعه مديريت شهري اظهار داشت: استفاده از ظرفیت نیروها و سرمایه های اجتماعی، شفاف سازی تعرفه ها بویژه مقررات و جلوگیری از هرگونه رانت از محورهایی است که در اقتصاد مقاومتی به آن تاکید شده است.

اميدي با بیان اینکه مجموعه مدیریت شهری می تواند نقش حمایتی و فرهنگ سازی داشته باشد، ادامه داد: می توان با ابزارهایی که در اختیار است مردم را برای اجرا کردن این سیاست ها تشویق کرد.

رئیس شورای شهر زنجان به انتخابات پیش رو و برنامه های شورای شهر در این زمینه نیز اشاره کرد و گفت: به دنبال سالم سازی فضای انتخاباتی هستیم و مجموعه مدیریت شهری نیز تمام تلاش خود را برای برگزاری انتخابات پرشور به کار می گیرد.

 وی خاطرنشان کرد: هرگونه استفاده از ابزارها و امکانات متعلق به مردم از سوی کاندیداهای انتخابات ممنوع است و در صورت مشاهده برخورد می شود.

در ادامه نايب رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان ضمن تقدير از حضور رسانه هاي جمعي در نمايشگاه گفت: حضور باشكوه مطبوعات و خبرگزاري ها و استقبال شهروندان نشان دهنده جايگاه والا و تأثير رسانه ها بر جامعه مي باشد.

فخرالدين رستمي افزود: برگزاري اين نمايشگاه در كارخانه تاريخي كبريت زنجان با اقبال خوبي مواجه شده و دسترسي خوبي براي شهروندان ايجاد كرده است.

وي اظهار داشت: مشاركت مجموعه مديريت شهري در برگزاري نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاري ها يك همگرايي خوبي را در مورد نگاه به آينده و پويايي مطبوعات به دنبال داشته است.

رستمي تصريح كرد: برگزاري اين نمايشگاه در ايام نزديك به انتخابات بيانگر ايفاي نقش مهم مطبوعات و رسانه ها در مشاركت حداكثري شهروندان مي باشد.

رئيس كميسيون عمران و محيط زيست شوراي اسلامي شهر زنجان نيز ضمن ابراز خرسندي از برگزاري اين نمايشگاه گفت: همدلي و تعامل عامل بسياري از موفقيت ها بوده اين نمايشگاه نيز ماحصل همكاري جامعه مطبوعات و مديريت شهري مي باشد.

رزاق محمدي افزود: مطالبه گري حقوق مردم وجه مشترك مطبوعات و شوراهاي اسلامي بوده و هوشياري مطبوعات مي تواند موجب پيش برد اهداف فرهنگي عمراني جامعه گرند.

وي با بيان اينكه همه مسؤلين محكوم به خدمت رساني به شهروندان مي باشند اظهار داشت: تعامل و همكاري با ساير ارگان ها و نهادها در دستور كار شوراي اسلامي شهر زنجان بوده و اعتقا داريم تنيجه اين همكاري ها توسعه همه جانبه شهر زنجان خواهد بود.

رئيس كميسيون عمران و محيط زيست شوراي اسلامي شهر زنجان با اشاره به آغاز تدوين بودجه سال آينده شهرداري افزود: در اين بودجه ، پروژه هاي شاخصي مانند ورودي گلشهر كاظميه ، اتمام كامل پل سيد الشهداء(ع) بازگشايي پادگان و نيز ارتقاء و افزايش فضاي شهري و زيست محيطي در نظر گرفته شده است.

رئيس كميته مناسب سازي شوراي اسلامي شهر زنجان نيز با اشاره به اقدامات اين كميته گفت: در راستای مناسب سازی شهری اقدامات خوبی به همت شهردای انجان شده است.

پريسا شعباني اینکه مناسب سازی ساختمان ها اداری و تجاری یکی از آیتم های ارائه نقشه پروانه و پایان کار محسوب می شود، ادامه داد: در صورتی که این آیتم رعایت نشود پایان کار ارائه نخواهد شد.

وي افزود: به مناسب سازی پارک ها در فضای شهری اشاره کرد و گفت: به منظور ارائه خدمات ورزشی به معلولان ست های ورزشی ویژه معلولان خریداری و در پارک ها نصب شده است.

رئیس کمیته مناسب سازی شهرداری زنجان از خرید آژانس ویژه معلولان خبر داد و گفت: اولین ون مخصوص معلولان تا پایان امسال راه اندازی می شود.

شهردار زنجان نيز در اين مراسم با تاکید بر اینکه راهکار خروج از مشکلات اقتصادی، اجرایی کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی است، از تشکیل کمیته جاری سازی اقتصاد مقاومتی در شهرداری زنجان خبر داد.

حبيب يگانه افزود: اقتصاد مقاومتی یکی از محوری ترین موضوعاتی است که از سوی شورای شهر برای شهرداری تکلیف شده است.

آموزش همگانی و شهروندی را یکی از اقدامات شهرداری در این حوزه عنوان کرد و گفت: از 24 بند سیاست های اقتصاد مقاومتی 16 بند در شهرداری زنجان شناسایی شده است.

شهردار زنجان به تشکیل دوره های مختلف برای تبین سیاست های اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: حوزه های فعالیت متنوعی برای فعال شدن اقتصاد مقاومتی وجود دارد که شهرداری به دنبال فعال کردن این حوزه هاست.


2/23/2016 11:02:38 AM

نوشته شده توسط: Saatchi