جلسه کمیسیون خدمات شهری، سلامت و محیط زیست

1401/6/14
06/09/2022 11:49:31 ق.ظ

صبح روز 14 شهریور 1401 کمیسیون خدمات شهری، سلامت و محیط زیست با دستور کار طرح و بررسی نامه و لوایح ارسالی به کمیسون برگزار شد.


صبح روز 14 شهریور 1401 کمیسیون خدمات شهری، سلامت و محیط زیست به ریاست آقای مرادلو و سایر اعضا همچنین معاون محترم خدمات شهری، مدیر محترم حراست شهرداری، رئیس محترم بازرسی، سرپرستان محترم سازمان پسماند و سازمان میادین در سالن جلسات شورا با دستور کار طرح و بررسی نامه و لوایح ارسالی به کمیسون برگزار شد.
در ابتدای جلسه مرادلو ضمن سلام و خوش آمد گویی به حضار در خصوص موضوع پسماند های شرکت راشاکاسپین گفت: این موضوع بسیار مهم است و زمان های مناسب را برای این بحث در قبال حل مشکل از ما می‌گیرد.در این موضوع برای بار چندم است که قوه قضاییه ورود کرده و باید این مساله حل شود و البته خوشبختانه خط دوم این شرکت توسعه پیدا کرده و زمینه اشتغال برای افرادی در آن شرکت ایجاد گشته.
در ادامه مرادلو گزارشی از نحوه معدوم ساختن زباله در سازمان پسماند از معاون و سرست سازمان مربوطه درخواست کرد که ابراز شد: شرکت مذکور در خصوص پسماند اعلام داشته که پسماند به جای مانده خاکروبه هست و در واقعیت چیز غیر این را ما مشاهده کردیم. این بد عهدی باعث آلودگی زیست محیطی بوده و با تدابیر مختلف، این پسماند را به محل دیگری انتقال دادیم. اما طبق قانون جمع آوری و معدوم ساختن زباله های این شرکت ارتباطی به شهرداری ندارد.
همینطور صحبتهایی در خصوص معدوم ساختن زباله ها و تولید گاز، کمپوست و فراورده های دیگر از معدوم سازی به میان آمد که پسماند این شرکت این قابلیت را جهت تنبدیب و مصارف مختلف ندارد. روزانه در محل معدم سازی زباله، بین 350 تا 400 تن زباله خانگی تخلیه می‌شود که از این مقدار 3 تن را زباله های بیمارستانی تشکیل می‌دهد. اما در کل یک چهارم زباله های تولید شده در محل مذکور متعلق به شرکت یاد شده است. که در نهایت مقرر شد یک برنامه 5 ساله برای شرکت نام برده و یک برنامه 5 ساله برای پسماند شهری در طول 15 روز از طرف شهرداری به شورا ارسال شود.
بعد از این صحبت ها نامه هایی در خصوص
1-تعیین تاریخ مقرر بعنوان آخرین مهلت تخلیه پسماندهای مرتبط با شرکت راشاکاسپین در سایت های پسماند شهرداری به دستور دادستان
2-درخواست ایجاد فضای سبز کوی شهریار – کوی میرداماد
3-ساماندهی از جهت زمان انتقال زباله خانگی به مخازن زباله در خیابان ها
4-درخواست استقرار دکه در خروجی جاده تبریز
5-واگذاری یک دستگاه کانکس به شخص حقیقی
6-زیر سازی و تکمیل پیاده رو حد فاصل میدان مدیریت و پارک بانوان)
7-راه اندازی سرویس بهداشتی عمومی در خیابان سعدی وسبزه میدان که قبلا از آن به عنوان پناه گاه استفاده می‌گشت
8-رنگ آمیزی دیوار های سطح شهر جهت زیبا سازی
9-درخواست رسیدگی برای ایجاد محیط بازی برای شخق حقیقی که در حال حاضر دارای قراداد می‌باشد


نوشته شده توسط: Admin -- تعداد بازدید ها:

لینک خبر