جلسه رسمی و علنی شورا

1401/4/7
02/07/2022 12:30:23 ب.ظ

جلسه رسمی و علنی شورا با حضور شهردار، معاون اداری و مالی و اصحاب رسانه در 7 تیرماه ماه برگزار شد.


جلسه رسمی و علنی شورا با حضور شهردار، معاون اداری و مالی و اصحاب رسانه در 7 تیرماه ماه برگزار شد.در این جلسه مرادلو ضمن عرض سلام و تشکر از زحمات شبانه روزی افراد شاغل در شهرداری که عملکرد این  بابت رضایتمندی در مردم نسبت سنوات گذشته گردیده و این مدیریت را از شهردار محترم تشکر می‌کنیم.
مرادلو ضمن وعده های مقام معظم رهبری و رئیس جمهور محترم که همیشه با نشاط و امیدوار به آینده است و نسل آینده را نسبت به مسئولیت های سنگین آماده می‌کند، این مدیریت را برای مردم خوشایند دانست.
رئیس شورای اسلامی شهر زنجان گریزی به اواخر دهه 50 و اوایل دهه 60 داشتند که در آن زمان، دشمنان سعی بر ایجاد فاصله بین مردم و نظام بودند که این هدف بوسیله شهدای بزرگی چون شهید بهشتی و مهمترین امر یعنی ولایت فقیه بی نتیجه مانده.
در ادامه دکتر حسنی عضو شورا ضمن تشکر از افتتاح پروژه ها از مدیریت شهرداری و کارکنان گفت: این افتتاح ها را به فال نیک بگیرید که مشکلات شهری یکی پس از دیگری حل خواهد شد.
این عضو شورا با یادآوری چند نکته، نسبت به کارهای عمرانی که در حال اجرا می‌باشد گفت: بیشتر این کارها در مناطقی که شورا آنها را به عنوان شکاف در مدیرت شهری در نظر گرفته و مکان هایی که توزیع عادلانه در آن وجود نداشت صورت گرفته و تذکری از بابت این که با اشتباه این شکاف تبدیل به دره نشود یاد آور شد، همچنین بحث حجاب و عفاف عمومی را موضوعی مهم بیان کرد که غفلت از ناحیه خود ما صورت گرفته و بحث سگ گردانی در پارکها که اغلب خانواده ها در این فصل سال با اذیت افرادی به اسم آزادی مواجه می‌شوند.
حسنی موضوع افراد سرمایه گذار را نیز مطرح کرد که با همایش توسعه برای شهر زنجان این امر قابل شناسایی است.
این عضو شورا گفت ما شعارهایی برای بحث بازیافت می‌بینیم اما عمل در آن به چشم نمی‌خورد، تاکید کرد که برنامه ای برای این مورد برای شورا ارسال شود.
حسنی در خاتمه بحث، ضعف در مدیریت گردشگری را بیان داشتند. 
حسنی ضمن این که مسیر ها متفاوت است اما هدف یکی است با بیان قاطع گفت همه ما عزم را برای بهتر شدن امور جزم کرده ایم.
بعد از حسنی فیروزفر شهردار زنجان ضمن تشکر از آقای دکتر حسنی به خاطر مطرح نمودن موارد مفید گفت:
خدمات درتمامی حوزه ها با یک دید موزون شهری و با نگاه مناطق کم برخوردار انجام می‌شود، ما قرارگاه خدمات شهری را دایر کردیم که در آن کارهای مختلفی انجام میشود. در حال حاضر ساماندهی پارک ملت در این قرارگاه در حال بررسی است.
در خصوص سرعت دهی به توسعه شهر: در قسمت هایی، نیاز به کارهای متعدد دارد. پروژه مناطق یک به یک در حال شروع شدن است و اکیپ ترمیم معابر فرعی نیز آماده شده است.موضوع پارکها در قسمت عمران و خدمت شهری به سرعت پیش می‌رود.افتتاح های عید تا عید را از عید غدیر تا قربان در دست کار داریم.
در بحث فرهنگی که یکی از دغدغه های اصلی ما نیز هست، شهروندان به شدت گله مند هستند که برخی در فضای عمومی کار خصوصی انجام می‌دهند که این وجهه جالبی ندارد.
شهردار زنجان در انتها درخواست همکاری از مردم را داشت زیرا که در برخی معابر با وجود ممنوعیت تردد به خاطر آسفالت ریزی، متاسفانه برخی از اهالی نسبت به این موضوع بی اهمت بوده و با عبور خودرو از آن مسیر به آن قسمت خسارت وارد می‌کنند.
بعد از این موارد صحبت هایی در باره اجاره جایگاه های سوخت CNG به پیمانکار سخن به میان آمد که برخی مخالف و برخی موافق این موضوع بودند.چرا که طبق گفته عضو شورا در جلسه، در گذشته سازمان خدمات موتوری یکی از سودآور ترین سازمانهای شهرداری بوده و عضو شورا به جد درخواست پیگیری و راه اندازی این سازمانها را از شهردار خواستار شدند. در پاسخ بیان شد که یکی ازهدفهای واگذاری به پیمانکار سود آن بوده که پیمانکاران را تشویق به  این کار کند و بخش خصوصی در این زمینه موفق تر بوده و کارایی بهتری داشته است. مانیز می‌تواتیم در برخی امور نیرو جذب کنیم وکار را خودمان انجام دهیم، اما این کار برای بدنه شهرداری زیان آور است.
در انتها لوایحی با موضوعات 
•  تحویل موقت گرمخانه شهرداری به شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان جهت ایجاد مرکز نگهداری بانوان معتاد متجاهر
•  تصویب مناقصه امور خدماتی آرامستانهای شهرداری
•  تصویب مناقصه بهسازی معابر شهری محلات، هدف بازآفرینی سکونت‌گاه ها غیر رسمی زنجان(منطقه بیسیم)
به تصویب رسید


نوشته شده توسط: Admin -- تعداد بازدید ها:

لینک خبر