چهل و پمنجمین جلسه رسمی و علنی شورای شهر زنجان

1401/5/4
27/07/2022 10:50:12 ق.ظ

چهل و پمنجمین جلسه رسمی و علنی شورای شهر با حضور اعضای شورا، معاون اداری، مالی و اصحاب رسانه انجام شد.


چهل و پمنجمین جلسه رسمی و علنی شورای شهر با حضور اعضای شورا، معاون اداری، مالی و اصحاب رسانه انجام شد.
در این جلسه ابتدا مرادلو ضمن ادب و احترام به حضار یاداور قرارگیری در آستانه ماه محرم و قیام بزرگ عاشورا شد و در ادامه گفت که شهرداری خود را مکلف می‌داند که شهر را برای ایام محرم آماده کند و در این خصوص درخواست های لازم انجام شده. در ادامه رئیس شورای شهر یادی هم از ایام عملیات مرصاد داشت و با ارج نهادن به مقام شهید سپهبد صیاد شیرازی که در آن عملیات مسئولیت سنگین فرماندهی را داشتند یاد اور خیال خام دشمنان برای براندازی نظام شد.
مرادلو ضمن تشکر از شهردار محترم و کارکنان شهرداری، قرارگاه های تشکیل شده در شهرداری که شامل قرارگاه های عمرانی، فرهنگی، خدمات شهری و همینطور قرارگاه محرومیت زدایی که به تازگی تشکیل شده و بر روی محوریت محله های کوی وحدت، بی‌سیم، نایب آقا و برخی از محلات محروم بود صحبت کرد.
رئیس شورای اسلامی شهر ادامه داد که خواسته های شهروندان به حق است و ما در بین مردم هستیم. شور و شعف در مردم ایجاد شده و برخی معابر سالها بود که به حال خود رها شده بودند و در حال حاضر مردم خود متوجه انجام کارهای بزرگ توسط شهرداری هستند.
مرادلو ضمن تاکید بر امیدواری از باب افتتاح معابر پادگان گفت: امیدواریم دوربین های امنیتی خواسته شده از طرف پادگان با سرعت نصب شود، آسفالت به اتمام رسد و دیوارهای شرقی و غربی برداشته شود. مرادلو ادامه داد که در سبزه میدان کارها خوب پیش می‌رود و این نشان از بستن کمر همت شهرداری برای خدمات رسانی به همشهریان است. رئیس شورای اسلامی در خصوص کف سازی سبزه میدان رای اعضای شورا را لازم دانست و امیدوار شد که این امر به نحو احسنت رخ خواهد داد. مرادلو در خصوص کف سازی بازار گفت بعد از بازار بالا امیدوارم نوبت به بازار پایین برسد. مرادلو در خصوص قدرت گردشگری افزود: به نوعی می‌توان مرکز شهر را برای جاذبه گردشگری تقویت کرد. رئیس شورای شهر یک خبر مهم و مسرت بخش نیز به همشهریان داد که تفاهم نامه ای با بانک قرض الحسنه مهر ایران بابت تقسیط بدهی های مراجعین به شهرداری ایجاد شده که تا مبلغ مشخصی به مودیان وام قرض الحسنه پرداخت می‌شود و به صورت تقسیطی آن را به بانک پرداخت می‌کنند. منفعت این کار برای هر دو طرف شهرداری و مودیان هست چرا که افراد کم توان نیز این هزینه را به راحتی و با پرداخت اقساط می‌توانند پرداخت کنند و از سوی دیگر شهرداری کل مبلغ را از بانک به صورت کامل دریافت می‌کند. مرادلو خبری هم از سنگ فرش شدن معابر اصلی میدان انقلاب، میدان 15 خرداد، چهارراه سعدی و هنرستان را نیز ارائه داد.
 
در ادامه تعدادی لوایح به شرح ذیل در جلسه مطرح و تصویب شد 
1-  اصلاح و جابجایی اعتبار تعدادی از پروژه های عمرانی شهرداری
2-  افتتاح حساب و انعقاد تفاهم نامه بانک مهر ایران بابت تقسیط بدهی شهرداری
3-  درخواست تصویب مناقصات پروژه های ساماندهی معابر اطراف سبزه میدان و آسفالت ریزی لایه دوم در پادگان
4-  مسابقه دوبلاژ گویندگی با محوریت زنجان شناسی
5-  مشارکت ومساعدت مالی برای برگزاری اجتماع بزرگ غدیر و جشن کودکانه در گلشهر
6-  درخواست تایید انجام معامله با موضوع خرید مخازن زباله در سطح مناطق چهارگانه به تعداد 426 عدد
7-  درخواست تایید انجام معامله با موضوع واگذاری جایگاه های سوخت CNG اشراق و گلشهر
8-  ساماندهی و کمک به اقشار آسیب پذیر مربوط به شهر زنجان
9-  درخواست ترک تشریفات واگذاری مدیرت بهره برداری واحد تولیدات بتنی
10- طرح پیشنهادی دستورالعمل نحوه اجرای تبصره 3 ماده 101 اصلاحی شهرداری
 

 نوشته شده توسط: Admin -- تعداد بازدید ها:

لینک خبر