رسیدگی به مشکلات پرسنلی ایثارگران

23/08/2022 12:00:28 ب.ظ

جلسه‌ای با دستورکار رسیدگی به مشکلات پرسنلی ایثارگران صبح روز 29 مرداد با حضور اعضای شورا، شهردار، معاونین توسعه سرمایه انسانی و اداری مالی،رئیس حراست شهرداری، رئیس بازرسی و رئیس دفتر امور شهری استانداری و هیئت همراه و همچنین نمایندگان شاغل ایثارگران در سالن جلسات شورا برگزار شد.


جلسه‌ای با دستورکار رسیدگی به مشکلات پرسنلی ایثارگران صبح روز 29 مرداد با حضور اعضای شورا، شهردار، معاونین توسعه سرمایه انسانی و اداری مالی،رئیس حراست شهرداری، رئیس بازرسی و رئیس دفتر امور شهری استانداری و هیئت همراه و همچنین نمایندگان شاغل ایثارگران در سالن جلسات شورا برگزار شد.
در ابتدای جلسه رئیس شورای اسلامی شهر زنجان با خیر مقدم گویی به حضار تاکید بر حل مسایل و مشکلات پرسنلی افراد دارای شرایط ایثارگری شاغل در شهرداری را داشت و گفت تبدیل وضعیت متاسفانه در هر زمان بنا به چالش های قانونی و شبهات ایجاد شده یک مشکل برای افراد شاغل ایجاد می‌کند.باید راه مناسی پیدا شود تا دچار مشکل قانونی نشویم و باید در یک زمان مشخص این موضوع به اتمام برسد. ناصحی در ادامه گفت در جدول سازمانی کارگر دائم تعریف نشده و این باعث ایجاد مشکل می‌شود.
در ادامه نماینده ایثارگران با بیان صحبت های خود مبنی بر اعمال مدارک تحصیلی و اخذ شغل نسبت به تحصیلات برای خدمت در مجموعه درخواست خود را مطرح کرد.
در پاسخ احمدی معاون اداری گفت: این موضوع به گونه ای مطرح شده که این افراد را در قالب متصدی خدمات عمومی به کارگیرند و شهرداری از ماده قانون 21 قانون ایثارگران استفاده کرده.
در ادامه محمودی معاون توسعه سرمایه انسانی یک آمار رسمی نسبت به روند تبدیل وضعیت شاغلین شرایط ایثارگر در شهرداری ارائه داد و گفت در واقع 90% موضوع تبدیل وضعیت به همت شهرداری و دفتر امور شهری استانداری به سرانجام رسیده. در قانون ارتقای شغلی این افراد لحاظ شده، اما نوع ورود آنها باید به صورت نوع اشتغال فعلی آنها باشد. و با توجه به سوابق شغلی و مدرک تحصیلی مسیر ارتقای شغلی را طی خواهند کرد که این نیاز به گذر زمان دارد.
در ادامه محمودی گفت: در دستورالعمل صراحتا گفته شده که تبدیل وضعیت به معنی ارتقای شغلی نمی‌باشد. بدیهی است تغییر نوع وضعیت، نوع پست سازمانی، بعد از تبدیل وضعیت امکان پذیر می‌باشد.در ادامه اعضای شورا نسبت به قرارداد کارگری دائم صحبت هایی به میان آوردند که این  قرارداد را درست نمی‌دانند و باید عنوان قرارداد "رسمی" باشد، همینطور در قانون حداقل و حداکثر را پیش بینی کرده که اعضای شورا حداکثر را برای این افراد درخواست داشتند.
رئیس دفتر امور شهری استانداری تنها راه را تبدیل وضعیت به متصدی خدمات عمومی و سپس بنا به نیاز شهرداری ارتقای جایگاه کارشناسی عنوان کرد.
بعد از این صحبتها فیروزفر شهردار زنجان گفت: شهرداری خانه 500 هزار شهروند است.در شهرداری همه چیز باید معطوف به ارائه خدمات به مردم باشد. در این بین شهرداری نیز مثل سایر ادارات باید نیروی انسانی پرسنلی داشته باشد و در این قضیه به معاونین مربوطه گفته شده که هرچه در قانون گفته شده در حق این افراد انجام دهند. همینطور حداکثر تلاش برای هرگونه تسهیل برای همکاران انجام شود تا با خیال راحت این افراد به مردم خدمات رسانی کنند.نوشته شده توسط: Admin -- تعداد بازدید ها:

لینک خبر