جلسه کمیسون عمران و حمل و نقل شهری

05/09/2022 10:22:50 ق.ظ

جلسه کمیسون عمران و حمل و نقل شهری با موضوع بررسی مشکلات کارت شهروندی در سالن جلسات شورا برگزار شد.


صبح روز 12 شهریور 1401 جلسه کمیسون عمران و حمل و نقل شهری به ریاست نائب رئیس کمیسیون جناب آقای مرادلو و سایر اعضا، همچنین با حضور معاونین عمرانی ، مالی و اقتصادی ، منابع انسان، سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر و سرپرست سازمان فاوا شهرداری زنجان با موضوع بررسی مشکلات کارت شهروندی در سالن جلسات شورا برگزار شد.
در ابتدای جلسه مرادلو با عرض سلام و خوش‌آمد گویی به حضار گریزی به مشکلات کارت شهروندی از آغاز ایام انتشار بیماری کورونا زد و ادامه داد که در آن ایام بستر مناسبی به واسطه تردد کم شهروندان  برای حل مشکلات کارت شهروندی آماده شده بود. مهم‌ترین مساله در این خصوص شفاف سازی آن است که سازمان حمل و نقل و سازمان فاوا در آن نقش مهّی داشتند. مرادلو در خصوص پرداخت یارانه برای حمل و نقل مسافر به بخش خصوصی افزود که ما قصد داریم این یارانه ای را که در جهت حمل و نقل شهروندان برای بخش خصوصی هزینه و پرداخت می‌کنیم هدفمند باشد. درحال حاضر هزینه حمل و نقل بالا رفته و گلایه های شدیدی از سوی همشهریان به گوش می‌رسد.
مرادلو در خصوص حمل و نقل محصلین گفت: در برخی از قسمت های شهر دانش آموزان با مشکل حمل و نقل مواجه هستند و حتی در برخی مناطق این حمل و نقل به علت نبود مدرسه و مراکز آموزشی باعث تردد به نقاط دیگر شهر می‌شود. در آستانه بازگشایی مدارس هستیم و مشکل کارت شهروندی هنوز به طور کامل برطرف نشده و حتی در سنوات قبل مصوب شد که تعدادی از این کارت های شهروندی در اختیار دانش آموزان قرار بگیرد.
بعد از صحبت های مرادلو حضار دعوت شده به جلسه در خصوص این موضوع بیان داشتند  که با بخش خصوصی صحبت شده بود و قرارداد با این بخش به پایان رسیده. 
در خصوص کارت شهروندی برای تاکسی ها نیز گفته شد: متاسفانه به علت شایعه پراکنی در بین رانندگان تاکسی مبنی بر اخذ مالیات، افراد واجد شرایط از تحویل گرفتن دستگاه های مربوطه برای خدمت رسانی به شهروندان خودداری کرده و برخی که تحویل گرفته بودند به آن آسیب وارد کرده و تحویل دادند که با این حال ما 36 دفتر پیشخوان را برای خدمات رسانی در خصوص کارت شهروندی برای مردم مجهز کرده بودیم.
در این مدت تا کنون قیمت تمام شده کارت شهروندی به شدت بالا رفته و به همین دلیل ما روش های دیگری از قبیل کیف الکترونیکی یا کد QR برای این منظور در نظر داریم که هزینه بسار پایینی دارد و این پیشنهاد در حال بررسی است.
در ادامه در خصوص تعداد خودروهای ناوگان حمل و نقل عمومی صحبت به میان آمد که تا اوایل دی ماه تعداد 36 دستگاه مینی‌بوس به این ناوگان اضافه خواهد شد و تا کنون 65 دستگاه فعال در بخش خصوصی وجود دارد که 30 دستگاه در شهرداری برای خدمات رسانی به همشهریان به آن اضافه خواهد شد. همینطور با ورود خودروهای مینی بوس و اتوبوس های سفارش داده شده، این تعداد به حدود 170 دستگاه خواهد رسید که چیزی حدود 6 میلیارد تومان هزینه برای هوشمندسازی آن باید در نظر گرفت.


نوشته شده توسط: Admin -- تعداد بازدید ها:

لینک خبر