بهبود امور فعلي در گرو جذب سرمايه از بخش خصوصي است

1394/10/16
09/01/2016 10:11:52 ق.ظ

معاون امور عمراني استاندار زنجان گفت: بهبود امور فعلي ، راهکاری جز جذب سرمایه از بخش خصوصی نداشته و این موضوع هم با توجه به مزیت‌های موجود در استان‌ها و شهرهای مختلف متفاوت است.


معاون امور عمراني استاندار زنجان گفت: بهبود امور فعلي ، راهکاری جز جذب سرمایه از بخش خصوصی نداشته و این موضوع هم با توجه به مزیت‌های موجود در استان‌ها و شهرهای مختلف متفاوت است.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر زنجان ، جواد رحمتي در در همایش فرصت های سرمایه گذاری شهرداری زنجان، با اشاره به ركود حاكم بر شهرداری ها ابراز كرد: اكنون شهردای ها ناگزیرند به سمت جذب سرمایه گذار بروند و  به بخش خصوصی اعتماد كنند.

وی با بیان اینكه متاسفانه هنوز برخی سرمایه گذار را با پیمانكار اشتباه می گیرند، تصریح كرد: سرمایه گذار نیاز به اكرام، اعتماد و حمایت دارد.

معاون عمرانی استاندار زنجان با تاكید بر لزوم سرمایه گذار باوری در بین مسئولان و مردم و ابراز كرد: سرمایه گذار در گیرودار بروكراسی اداری نمی تواند برای شهر مفید باشد باید با اتخاذ تدابیری مناسب، تسریع و تسهیل خدمات به سرمایه گذار را مد نظر داشت.

رحمتی یادآور شد: هر شهری ظرفیت های خاص خود را دارد كه با شناسایی و برنامه ریزی مناسب می توان زمینه سرمایه گذاری و تقویت در آن بخش را فراهم كرد.

وي با اشاره به تحمیل شرایط رکودی به اقتصاد کشور از جمله شهرداری‌ها ادامه داد: استفاده از تفکرات نو در روند توسعه شهرها باید ملاک قرار گرفته و در آن حوزه عمل شود تا خود در خروج از روند رکودی تأثیرگذار باشیم.

رحمتي با تأکید بر اینکه بودجه شهرداری‌ها به هیچ وجه برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های توسعه‌ای متناسب نیست، ابراز کرد: شهرداری‌ها با راضی شدن به حداقل‌ها می‌توانند زمینه جذب سرمایه در پروژه‌های شهری را جذب کنند.

در ادامه اين مراسم رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان نيز بودجه عمرانی سال جاری شهرداری زنجان را 85 میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: این بودجه در حوزه‌های مختلف و شهرداری‌های سه گانه شهر زنجان هزینه شده و در ادامه سال هزینه می‌شود.

سعيد اميدي به سابقه آغاز اجرای پروژه مشارکتی بین شهرداری‌ها با بخش خصوصی اشاره کرد و افزود: این نوع سرمایه‌گذاری در ایران سابقه 10 ساله و در زنجان از دو سال پیش آغاز شده است.

وی با تشریح وضعیت پروژه‌های سرمایه‌گذاری از جمله پروژه تجاری اشراق و همچنین طرح سبزه‌میدان ادامه داد: در صورت ادامه روند استفاده از منابع مالی شهرداری زنجان در اجرای هر کدام از این پروژه‌ها با شرط تعطیل بودن همه اقدامات عمرانی به ترتیب یک و نیم و پنج سال زمان نیاز دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان به ایجاد کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری در شورا اشاره و تاکید کرد: این کمیسیون در آستانه تبدیل شدن به سازمان است.

امیدی با متنوع توصیف کردن نحوه سرمایه‌گذاری در پروژه‌های شهری تاکید کرد: 10 تا 12 شیوه برای اجرای پروژه‌های مشارکتی در پروژه‌های توسعه شهری وجود دارد که هر کدام باید به درستی تبیین شود.

وی توسعه فضای سبز، توسعه حمل و نقل عمومی، احداث شهر بازی و پارک‌های جنگلی، ایجاد واحدهای تولیدی، ایجاد سایت‌های صنعتی، ایجاد شهرک خودرویی، ایجاد سایت فروش مصالح، ایجاد سایت فروش مبلمان، ایجاد میادین فروش میوه و تره‌بار و همچنین زیباسازی شهری را از جمله فرصت‌های سرمایه‌گذاری مشترک در شهر زنجان اعلام کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان، زنجان را شهر فرصت‌ها برشمرد و ابراز کرد: هر آنچه که بتواند فرصت خدمت را برای مردم فراهم کند، قابلیت سرمایه‌گذاری را دارد.

امیدی انجام مطالعات دقیق، زمان سنجی و مطالعات امکان سنجی را از اقدامات لازم برای پیش‌بینی ورود سرمایه‌گذار دانست و ادامه داد: جهت گیری سرمایه‌گذاری‌ها باید متناسب با چشم انداز توسعه‌ای انجام شود.

وی پیش‌بینی مناطق ویژه در شهرها را از جمله پیشنهادات ارائه شده در جذب سرمایه‌گذار اعلام کرد و گفت: شورای شهر زنجان همه تلاش خود را برای کاهش معضلات بروکراسی و تسهیل امور انجام می‌دهد.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان با ابراز امیدواری برای محقق شدن برنامه‌های توسعه‌ای شهر زنجان ابراز امیدواری کرد: با رفع معضلات باقیمانده در راه اجرای برنامه‌های جذب سرمایه‌گذار در پروژه‌های عمرانی و توسعه‌ای شهر زنجان تا پایان سال، این اهداف در سال آینده عملیاتی شود.

شهردار زنجان نيز در اين مراسم با تشریح روند اجرایی تشکیل سازمان اقتصاد سرمایه‌گذاری مشارکت‌های مردمی در شهرداری زنجان افزود: شهرداری زنجان در صدد اخذ مجوز مورد نیاز برای این سازمان است.

حبيب يگانه بودجه مصوب سال جاری شهرداری زنجان 188 میلیارد تومان اعلام و اظهار کرد: 50 درصد از این بودجه برای امور اجرایی مصوب و هزینه شده است.

وی به وظایف اجتماعی شهرداری‌ها اشاره و اضافه کرد: شهرداری باید به دیگر وظایف خود هم به مانند امور عمرانی توجه کرده تا بتواند به نیازهای موجود در آن پاسخ دهد.

شهردار زنجان با بیان اینکه شهرداری زنجان پروژه‌های عمرانی متعددی را بدون صرف بودجه نقدی اجرا می‌کند، افزود: این اقدامات از طریق تهاتر اجرا می‌شود.

یگانه بازگشایی معابر را از جمله اقدامات شهرداری زنجان اعلام کرد و افزود: شهرداری زنجان 25درصد تخفیف را برای عوارض پیش‌بینی و عملیاتی شده است.

وی ادامه داد: تغییر ضوابط از دیگر اولویت‌های شهرداری زنجان برای جذب مشارکت‌های سرمایه‌گذاری در پروژه‌های عمرانی محسوب می‌شود.

یگانه از در دست تهیه بودن اسناد مشارکت برای 20 پروژه شهر زنجان خبر داد و گفت: اسناد 10 پروژه از این مجموع با 2 هزار میلیارد تومان آورده شهرداری آماده ارائه به سرمایه‌گذاران شده است.

 

 


نویسنده:Saatchi -- تعداد بازدیدکنندگان: تعداد بازدیدکنندگان: 2405