تردد بالا در محورهاي مواصلاتي زنجان مهمترين مزيت رقابتي اين استان است

1394/11/04
24/01/2016 02:29:13 ب.ظ

رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان گفت: همجواري استان زنجان با 7 استان و نيز تردد بالا در محورهاي مواصلاتي آن از مهمترين مزيت هاي رقابتي اين استان مي باشد.


رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان گفت: همجواري استان زنجان با 7 استان و نيز تردد بالا در محورهاي مواصلاتي آن از مهمترين مزيت هاي رقابتي اين استان مي باشد.  

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر زنجان ، سعيد اميدي در جلسه ديدار مدير كل حمل و نقل و پايانه هاي استان زنجان با اعضاي شوراي اسلامي شهر زنجان افزود: بايد با تعامل و همفكري راهكار هاي بهره برداري از اين ظرفيت ها مورد تحقيق و پژوهش قرار گرفته و از نتايج به دست آمده به خوبي استفاده شود.

وي گفت: مجموعه مديريت شهري و اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي استان زنجان از ظرفيت هاي خوبي در خصوص فرهنگ سازي و كاهش تصادفات و تلفات برخوردار بوده و در آستانه عيد نوروز كه حجم ترافيك هاي درون شهري و برون شهري افزايش مي يابد مي توان با اجراي پروژه هاي مشترك اقدامات خوبي در حوزه ايمني اجرا كرد.

رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به توجه شوراي چهارم به موضوع سرمايه گذاري اظهار داشت: فضاي خوبي در اين خصوص ايجاد شده و در آينده اي نزديك سازمان سرمايه گذاري شهرداري زنجان نيز تشكيل خواهد شد.

اميدي گفت: بيش از 15 پروژه نيز در بودجه سال آينده لحاظ گرديده و اجراي آنها مستلزم تعامل و همكاري شهروندان و ساير ارگان ها مي باشد.

مدير كل حمل و نقل و پايانه هاي استان زنجان نيز در اين ديدار گفت: موضوع كاهش تلفات سوانح جاده‌اي و ارتقاي ايمني سفر مانند  يك زنجيره  است  كه دستگاه‌هاي مختلفي در تامين آن دخيل مي‌باشند و نياز مند به همكاري و مشاركت همگاني و دستگاه‌هاي ذيربط است  و باید کلیه ارگانهای مربوط با تلاش وهمفکری یکدیگر در جهت ارتقای ایمنی سفرگام بردارند.

ايرج دست نشان اظهار داشت: ايمني راه‌ها و ارتقاي ايمني از مهمترين اولويت‌هاي برنامه‌هاي اداره کل حمل ونقل و پایانه های استان زنجان  است  ودر سال 95 تلاش مي‌شود سهم بيشتري از اعتبارات اين اداره کل ، صرف ارتقاي سطح ايمني راه‌ ها شود.

وي تجهيز راه‌ها و محورهاي استان زنجان  به تجهيزات پيشرفته جهت كنترل رفتارهاي ترافيكي رانندگان را از ديگر برنامه‌‌هاي اين اداره کل  برشمرد و گفت : خوشبختانه با وجود افزايش تعداد خودروها، تعداد رانندگان، تعداد موتورسيكلت‌ها و وهمچنین افزايش تقاضاي سفر شاهد كاهش تلفات ناشي از تصادفات  درمحورهای موصلاتی استان بوده‌ايم به طوریکه استان زنجان رتبه چهارم کاهش تلفات جاده ای را کسب کرده است .

دست نشان با اشاره به طرح انتقال پايانه مسافربري زنجان افزود: بر اساس قانون احداث كليه پايانه ها بر عهده شهرداري ها بوده و اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي استان آماده همكاري در اين خصوص مي باشد.


نویسنده:Saatchi -- تعداد بازدیدکنندگان: تعداد بازدیدکنندگان: 2494