اقتصاد مقاومتي ، محور تدوين بودجه و عوارض سال 95 شهرداري زنجان

1394/11/20
09/02/2016 02:56:22 ب.ظ

رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان گفت: تعرفه عوارض و بهای خدمات شهری سال آینده شهرداري زنجان بر محور اقتصاد مقاومتی تدوین شده و اين تعرفه‌ها در سال ۹۵ با کاهش همراه بوده است.


رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان گفت: تعرفه عوارض و بهای خدمات شهری سال آینده شهرداري زنجان بر محور اقتصاد مقاومتی تدوین شده و اين تعرفه‌ها در سال ۹۵ با کاهش همراه بوده است.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر زنجان ، سعيد اميدي در جلسه رسمي و علني اين هفته شورا كه با حضور اعضاي شوراي اسلامي شهر بناب برگزار شد افزود: هدف از اصلاحات صورت گرفته در تعرفه‌های صدور پروانه‌های ساختمانی ،  کمک به افزایش ساخت و ساز و اصلاح فرمول‌های موجود بوده و با این اصلاحات تعرفه‌ها ساده سازی و شفاف سازی می‌شود.

وي با اشاره به اتخاذ مشوق‌های لازم به منظور بازسازی و نوسازی بافت فرسوده تصریح کرد: کاهش قابل توجه در صدور پروانه‌های ساختمانی و غیره یکی از مشوق‌های لازم برای خروج از رکود ساخت و ساز است.

رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان به دستورالعمل جامع تقسیط عوارض به منظور حمایت از اقشار مختلف جامعه اشاره کرد و افزود: فرمولهای محاسباتی بخش عوارض سال آینده ساده‌سازی شده و در سایت شهرداری قرار گرفته است.

اميدي پرهیز از تشکیل پرونده‌های مکرر برای یک ملک را از تصمیمات مهم اخذ شده عنوان و تاکید کرد: این مهم در کاهش مشکلات ناشی از این مشکل کمک شایان توجهی می‌کند.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان به برنامه‌ریزی انجام شده برای تشکیل اتوماسیون‌های شهری اشاره کرد و گفت: بر اساس این تصمیم‌گیری شهرداری زنجان به سمت شهر الکترونیک در حركت خواهد بود.

اميدي با تاکید بر اینکه در راستای احداث، تکمیل و بهره‌برداری از سایت کارگاهی حمایتهای لازم از اصناف انجام شده است، عنوان کرد: از جمله حمایت لحاظ شده در این بخش کاهش محسوس در تعرفه‌های عوارض و پروانه ساختمانی است.

وی با تشریح وضعیت گردشگری شهر زنجان گفت: زنجان چندین بنای تاریخی قابل توجه در حوزه گردشگری از جمله طولانی‌ترین بازار سرپوشیده کشور، غارکتله خور، رختشویخانه و... دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان در ادامه با تشریح عملکرد این شورا افزود: این شورا با دارا بودن هشت کمیسیون 35 جلسه رسمی تشکیل داده و لوایح ارائه شده را مصوب کرده است.

امیدی  تعداد جلسات کمیسیون‌های هشت گانه شورا را 210 جلسه اعلام و تصریح کرد: تشکیل جلسات در بازه زمانی مشخص شده و انتشار علنی بودجه عمومی شهرداری زنجان در 6 ماهه نخست سال جاری از جمله اقدامات شاخص شورای چهارم به شمار می‌رود.

وی نگاه ویژه فرهنگی و اجتماعی را از اولویت‌های شورای چهارم شهر زنجان دانست و ادامه داد: تصویب تعرفه‌های سال آینده با هدف تعامل شورا با شهروندان از دیگر اقدامات شورا است.

در ادامه جلسه رئیس شورای اسلامی شهر بناب با تشریح وضعیت این شهر در تاریخ فرهنگ و هنر گفت: بناب به لحاظ فرهنگی با زنجان اشتراکات زیادی دارد.

علی اصغر رحیم‌زاده با بيان اينكه 13 درصد از جمعیت شهر بناب دانشجو هستند ، ادامه داد: بناب به لحاظ صنعتی هم پیشرفت خوبی کرده به نحوی که 20 درصد فولاد کشور در این شهر تولید می‌شود.

وی تعداد اعضای شورای اسلامی شهر بناب را 9 نفر عنوان کرد و گفت: اعضای شورای این شهر مجموعه‌ای از افراد توانمند و تحصیل‌کرده است.

رئیس شورای اسلامی شهر بناب ساماندهی حاشیه شهر بناب را از جمله اقدامات قابل توجه این شورا اعلام و اضافه کرد: رایگان شدن صدور پروانه ساختمانی در صورت عقب نشینی منجر به ساماندهی این مرکز حاشیه‌نشین شده است.

رحیم‌زاده با اشاره به دارا بودن شهر بناب از لحاظ ابنیه‌های تاریخی و مناظر طبیعی افزود: در این راستا جشنواره کباب در بناب با سرمایه‌گذاری ملی برگزار شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر بناب در ادامه با بیان اینکه اعضای شورای شهر بناب برای آموختن به زنجان آمده‌اند، اضافه کرد: این شورا آماده است تا بتواند طرح‌های خوب شورای شهر زنجان را در بناب عملیاتی کند.

در ادامه شهردار زنجان از توافق با اداره کل راه و شهرسازی استان در واگذاری زمین برای احداث واحدهای مسکن مهر گروهی خبر داد و تصریح کرد: این اقدام در راستای پاسخگویی به متقاضیان مسکن مهری انجام می‌شود که تا کنون موفق به دریافت زمین نشده‌اند.

حبیب یگانه واگذاری زمین به راه و شهرسازی را یک معامله برد – برد بین شهرداری با این اداره کل اعلام کرد و گفت: همه این زمین‌ها سنددار هستند.

وی به هنگام بررسی کمک به موسسه خیریه روزبه زنجان گفت: شهرداری از قبل به این موسسه کمک کرده است و کمک دوباره نیازمند اجازه شورا است.

شايان ذكر است سفر اعضاي شوراي اسلامي شهر بناب به زنجان در قالب سفر دو روزه بوده و طي اين مدت باحضور اين اعضا و نيز اعضاي شوراي اسلامي شهر زنجان بازديد هايي از كارخانه كبريت زنجان ، انجمن مهرانه ، مؤسسه خيريه روزبه ، بازار زنجان و پارك بزرگ بانوان صورت پذيرفت.


نویسنده:Saatchi -- تعداد بازدیدکنندگان: تعداد بازدیدکنندگان: 2958