بودجه ، نقشه راه و زبان مشترک بین شورا و شهرداری است

1394/11/29
18/02/2016 04:47:26 ب.ظ

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان گفت: بودجه ، نقشه راه و زبان مشترک بین شورای اسلامی و شهرداری می باشد.


رئیس شورای اسلامی شهر زنجان گفت: بودجه ، نقشه راه و زبان مشترک بین شورای اسلامی و شهرداری می باشد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر زنجان ، سعید امیدی در جلسه رسمی و علنی این هفته شورا با تاکید بر اینکه بودجه سال آینده شهرداری زنجان با اثرگذار قابل توجهی در بخش مختلف تدوین و به تصویب رسیده است، عنوان کرد: بودجه 95 شهرداری بر پایه عدالت محوری و خروج از رکود ساخت و ساز در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: شهروند محوری، عدالت محوری، توجه به مناطق محروم نیز از دیگر محورهای در نظر گرفته شده در تدوین بودجه سال آینده شهرداری زنجان است.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان بودجه تدوین شده در شورا را نتیجه ساعت‌ها کار کارشناسی در شورا و شهرداری برشمرد و تأکید کرد: این لایحه با محوریت کمیسیون بودجه و همراهی دیگر کمیسیون‌های تخصصی تدوین شده است.

امیدی استمرار تمرکززدایی را از اهداف بودجه تدوین شده برای سال آینده عنوان و تصریح کرد: این بودجه بر اساس اسناد بالادستی و سیاست اقتصاد مقاومتی و زیست محیطی تنظیم شده است.

رئیس شورای شهر زنجان با بیان اینکه بودجه سال آینده شهرداری دارای ساختار، قالب و هدف‌گرایی بلند مدتی دارد، بیان کرد: تکالیف بودجه‌ای و ضوابط مالی نیز مورد تاکید شورا در تدوین بودجه سال 95 شهرداری است.

وی به تدوین دفترچه تعرفه‌های جدید عوارض و بهای خدمات شهری شهرداری اشاره کرد و افزود: این امر برای نخستین بار در شهرداری و شورا انجام شده است.

امیدی به ساماندهی تبلیغات شهری در آستانه انتخابات مجلس اشاره کرد و یادآور شد: با همکاری فرمانداری ، شورای اسلامی شهر و شهرداری زنجان شهر فضاهایی برای تبلیغات کاندیداها در سطح در نظر گرفته شده است.

در ادامه این جلسه رئیس کمیسیون بودجه و امور حقوقی شورای اسلامی شهر زنجان در رابطه با بودجه سال ۹۵ گفت: این بودجه براساس اقتضائات  و به‌تناسب زمان تدوین‌شده است.

عباس را شاد خاطرنشان کرد: سعی کردیم در این بودجه  سند چشم انداز پنج ساله شهرداری را مدنظر قرار دهیم.

وی افزود: با توجه به اینکه طبق ابلاغ وزارت کشور سال آینده برخی سازمان‌های شهرداری ادغام می‌شوند و نیز بخشی از فعالیت‌های سازمان‌ها به بخش خصوصی واگذارشده است بودجه سازمان‌های تابعه شهرداری کاهش‌یافته است.

شهردار زنجان نیز در این مراسم گفت: لایحه اصلاح  بودجه سال ۹۵ به مبلغ دو هزار میلیارد ریال است که  ۱۴درصد آن سهم خدمات اداری،۳۱درصد خدمات شهری و ۵۵درصد عمران شهری می باشد.

حبیب یگانه افزود: با توجه به شیوه نامه سرمایه گذاری تا کنون چهار پروژه سرمایه گذاری با اعتباری بالغ بر 340میلیارد ریال از طریق انتشار آگهی فراخوان داده شده است.

وی همچنین یکی از اقدامات مهم شهرداری را احداث پارکینگ طبقاتی اعلام کرد و گفت: بر این اساس پارکینگ طبقاتی و مرکز تجاری واقع در خیابان سعدی که 12 سال گذشته نسبت به حفاری اقدام شده بود طبق کمیسیون ماده پنج احداث می شود.

شهردار زنجان  خاطر نشان کرد: فراخوان چهار پروژه سرمایه گذاری شهرداری زنجان به مبلغ ۳۴۰ میلیارد تومان طی هفته جاری منتشر شده است.

یگانه در خصوص ساماندهی فضاهای شهری برای تبلیغات انتخاباتی گفت: ۴۰۰ استند ثابت در شهر جانمایی شده است همچنین هزار عدد سازه سبک موقت کارتون پلاست و دو هزار بنر سفید برای الصاق تبلیغات در سطح شهر نصب شده است.

وی افزود: دفترچعه ضوابط انتخاباتی و لیست آدرس محل های نصب تابلوهای انتخابات در سطح شهر به همراه نقشه از دیگر اقدامات صورت گرفته برای ساماندهی تبلغات انتخابات است.

شایان ذکر است در این جلسه لایحه اصلاحی بودجه پیشنهادی سال ۹۵ به مبلغ دو هزار میلیارد ریال به تصویب رسید.


نویسنده:Saatchi -- تعداد بازدیدکنندگان: تعداد بازدیدکنندگان: 2820