دهمين جلسه كميسيون حمل و نقل عمومي، ترافيك و خدمات شهري

1394/12/01
20/02/2016 07:30:09 ق.ظ

دهمين جلسه هفتگي كميسيون حمل و نقل عمومي، ترافيك و خدمات شهري شوراي اسلامي شهر زنجان در روز سه شنبه مورخه 6/11/1394 ساعت 12:30 به رياست سركار خانم حمزه تبار و با حضور اعضاي محترم كميسيون و دستور كار بازديد از سازمان آتش نشاني تشكيل گرديد.


دهمين جلسه هفتگي كميسيون حمل و نقل عمومي، ترافيك و خدمات شهري شوراي اسلامي شهر زنجان در روز سه شنبه مورخه 6/11/1394 ساعت 12:30 به رياست سركار خانم حمزه تبار و با حضور اعضاي محترم كميسيون و دستور كار بازديد از سازمان آتش نشاني تشكيل گرديد.

در ابتدا رئيس محترمه كميسيون جلسه را با نام و ياد خداوند متعال و ذكر صلوات بر محمد و آل محمد (ص) و عرض خيرمقدم به مدعوين محترم شروع و ارائه نقطه نظرات اعضاي محترم را در خصوص موضوع جلسه خواستار شده و از مدير عامل محترم سازمان آتش نشاني خواستند گزارش عملكرد سازمان متبوع خود را به سمع و نظر اعضاي محترم كميسيون برساند.

سپس جناب آقاي محمدي مدير عامل محترم سازمان آتش نشاني وظيفه ذاتي سازمان را آمادگي بيشتر پرسنل براي ارائه خدمات بهينه به همشهريان محترم برشمرده و فرمودند هزينه كرد در اين سازمان نه تنها هدر رفت نيست بلكه يك سرمايه گذاري است كه موجب كاهش صدمات مالي و جاني مي شود و باتوجه به توسعه شهر و صنعت سازمان نيز بايد ارتقاء نمايد و از 6 ايستگاه فعلي به 8 ايستگاه توسعه و نيروي انساني و تجهيزات لازم تأمين شود.

در ادامه جلسه سركار خانم حمزه تبار در خصوص پيش بيني بودجه در رابطه با خريد ماشين آلات ، فرهنگ سازي و امكانات رفاهي و ورزشي پرسنل سؤالاتي را مطرح نمودند. پس از ايشان سركار خانم شعباني در زمينه حضور مشاور، حقوق و مزاياي پرسنل خدوم سازمان آتش نشاني، ايجاد فضاي سبز براي محيط اداره و مسائل رفاهي پرسنل و همچنين جناب آقاي مهندس محمدي در زمينه توسعه ايستگاههاي آتش نشاني و استفاده از اعتبارات عمراني ستاد مديريت بحران و درآمدزايي از محل تخلفات ساختماني (ارتفاع مازاد) كه انجام مي شود پيشنهاداتي را مطرح نمودند كه پس از اتمام فرمايشات اعضاي محترم كميسيون و استماع پاسخ مدير عامل محترم سازمان آتش نشاني تصميماتي به شرح ذيل اتخاذ گرديد.

1- مقرر گرديد از محل دريافت جرائم تخلفات (ارتفاع مازاد) ساختماني درصدي براي خريد ماشين آلات و تجهيزات به سازمان آتش نشاني تخصيص داده شود.

2- مقرر گرديد شهرداري نسبت به افزايش نيروي انساني ماهر و كارآمد، ماشين آلات آتش نشاني و تجهيزات اداري براي ارائه خدمات بهينه به شهروندان محترم بر اساس استانداردهاي مرتبط اقدام نمايد.

3- مقرر گرديد شهرداري نسبت به جانمايي و احداث دو ايستگاه جديد در مركز شهر و گلشهر كاظميه اقدام نمايد.

4- مقرر گرديد سازمان آتش نشاني نسبت به توسعه آموزش ايمني شهروندان، فرهنگ سازي پيش گيري از حوادث اقدام نمايد.

5- با عنايت به سخت و زيان آور بودن شغل آتش نشانان يك روانشناس باتجربه براي ارائه مشاوره به پرسنل سازمان آتش نشاني بكارگيري شود.

6- مقرر گرديد شهرداري در موقع صدور پروانه پايان كار نسبت به اخذ تأييديه نظر نهايي كارشناسان سازمان آتش نشاني نسبت به بررسي نقشه هاي ايمني تأسيسات و تجهيزات اقدام و در صورت عدم مغايرت نقشه ها و بناي احداث شده با اصول و مقررات ايمني سازمان آتش نشاني از صدور هرگونه پروانه پايانكار ممانعت بعمل آورد.

 


نویسنده:Saatchi -- تعداد بازدیدکنندگان: تعداد بازدیدکنندگان: 2061