يازدهمين جلسه كميسيون حمل و نقل عمومي، ترافيك و خدمات شهري

1394/12/01
20/02/2016 07:31:14 ق.ظ

يازدهمين جلسه هفتگي كميسيون حمل و نقل عمومي، ترافيك و خدمات شهري شوراي اسلامي شهر زنجان در روز دوشنبه مورخه 12/11/1394 ساعت 12ظهر به رياست سركار خانم حمزه تبار و با حضور اعضاي محترم كميسيون و دستور كار بازديد از سازمان آرامستان تشكيل گرديد.


يازدهمين جلسه هفتگي كميسيون حمل و نقل عمومي، ترافيك و خدمات شهري شوراي اسلامي شهر زنجان در روز دوشنبه مورخه 12/11/1394 ساعت 12ظهر به رياست سركار خانم حمزه تبار و با حضور اعضاي محترم كميسيون و دستور كار بازديد از سازمان آرامستان تشكيل گرديد.

در ابتدا رئيس محترمه كميسيون جلسه را با نام و ياد خداوند متعال و ذكر صلوات بر محمد و آل محمد (ص) شروع و ارائه نقطه نظرات اعضاي محترم را در خصوص موضوع جلسه خواستار شدند.

سپس جناب آقاي ضيائي ضمن تبريك دهه فجر به فجر آفرينان در خصوص پروژه بهشت زهرا (س) فرمودند بر اساس مصوبه شورا مقرر شده بود كه اموات در بهشت زهرا دفن شود و نظر امام جمعه محترم و استانداري نيز در اين زمينه اخذ گرديده بود ولي متأسفانه اين موضوع محقق نشده است علي ايحال براي استقبال همشهريان براي دفن اموات در بهشت زهرا بايد بدواً فرهنگ سازي، اطلاع رساني و مهمتر از همه بايد بسترهاي لازم فراهم شود. و جناب آقاي اسماعيلي بايد به جد اين موضوع را پيگيري و در بودجه سال 95 اعتبارات لازم پيش بيني و پيشنهاد نمايد. تا پس از تصويب نهايي از اول سال آينده كارهاي عمراني شروع و زيرساخت در اسرع وقت آماده شود تا مزارين پايين و بالا در داخل شهر بسته و اموات در بهشت زهرا (س) دفن شود.

در ادامه جناب آقاي رزاق محمدي عضو محترم شورا بحث را ادامه داده و فرمودند براي انتقال دفن اموات از مزارين داخل شهر به بهشت زهرا ابتدا بايد همه بسترها و زيرساخت ها قبلاً آمده شوند و خدمات دهي مناسب از هر نظر فراهم شود تا كليه صنوف مرتبط در بهشت زهرا مستقر شوند حتي براي ترغيب و تشويق مدتي اموات بصورت رايگان دفن شوند.

سپس خانم حمزه تبار رئيس محترمه كميسيون سؤالات خود را پيرامون تعلل در آماده سازي زيرساخت ها و آماده نشدن بسترهاي لازم از مدير عامل محترم سازمان آرامستان مطرح فرمودند.

و مدير عامل محترم سازمان آرامستان با ارائه گزارشي از اقدامات صورت گرفته در سازمان ياد شده به تخصيص مبلغ دو ميليارد تومان اعتبار براي احداث نمازخانه، سردخانه، سرويس بهداشتي، پاركينگ در بودجه سال 1395 و مشخص شدن پيمانكار نمازخانه اشاره نمودند.

در ادامه پس از تبادل نظر في مابين اعضاي محترم حاضر در جلسه مقرر گرديد جلسه اي با حضور آقاي شهردار، معاونين محترم و رئيس محترم شوراي اسلامي شهر براي بررسي بيشتر و اتخاذ تصميم و پيگيري موضوع انتقال دفن اموات در شوراي تأمين شهرستان توسط رئيس محترم شوراي اسلامي شهر تشكيل شود.

 


نویسنده:Saatchi -- تعداد بازدیدکنندگان: تعداد بازدیدکنندگان: 2084