زيباسازي و ارتقاء ارائه خدمات به شهروندان ، نيازمند استفاده از توان فعالان فرهنگي و اجتماعي است

1394/12/11
01/03/2016 03:30:13 ب.ظ

رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان گفت: زيباسازي و ارتقاء ارائه خدمات ، مستلزم همراهي همشهريان ،تعامل كليه دستگاه هاي اجرايي و استفاده از توان بالاي هنرمندان و فعالان فرهنگي و اجتماعي شهر زنجان مي باشد.


رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان گفت: زيباسازي و ارتقاء ارائه خدمات ، مستلزم همراهي همشهريان ،تعامل كليه دستگاه هاي اجرايي و استفاده از توان بالاي هنرمندان و فعالان فرهنگي و اجتماعي شهر زنجان مي باشد.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر زنجان ، سعيد اميدي در جلسه رسمي و علني شوراي اسلامي شهر زنجان ضمن تقدیر از مشاركت شهروندان در انتخابات هفتم اسفند ماه اظهار کرد: در این راستا شهرداری زنجان با اقدامات خود در ساماندهی تبلیغات شهری کاندیداها ، اقدامات قابل توجهی انجام داده‌ و مثمر ثمر واقع شده است.

وی با اشاره به نصب 400 تابلوی فلزی برای نصب تبلیغات کاندیداها اضافه کرد:‌ در این راستا 2 هزار تابلوی پلاستیکی دو طرفه و چندین کیلومتر پرده برای تبلیغات در سطح شهر زنجان نصب شده بود که در پاک ماندن شهر به لحاظ بصری موثر بوده است.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به روز درختکاری تصریح کرد: روز درختکاری بهانه‌ای برای یادآوری لزوم احترام به طبیعت محسوب می‌شود.

اميدي افزود: بر اساس پیشنهاد یکی از اعضای شورای اسلامی شهر طرح کاشت درخت به ازای تولد هر نوزاد اجرا می شود.
وی اظهار کرد: ایرانی ها در روز و هفته درخت کاری با کاشت نهال و درخت به استقبال سال نو رفته و با این کار نمادین در آستانه نوروز زندگی را به زمین باز بر می گرداند.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به آماده سازي شهر در استقبال از نوروز گفت: نظافت و پاکیزگی و آراستگی شهر، تجهیز کمپ های مسافری، ایستگاه های راهنمایی مسافران و گردشگران، اجرای برنامه های شاد و پرنشاط، فعال بودن اصناف و بازار از جمله مسائلی است که باید در ایام نوروز مورد توجه قرار گیرد.

اميدي افزود: هزینه های صرف شده در این بخش باید مدیریت شده و از اسراف جلوگیری شود.

وي در خصوص اجرای برخی از پروژه های شهری اظهار داشت: پارک بانوان شماره دو در غرب زنجان، بازارچه میوه و تره بار، پل سید الشهدا،تکمیل جمعه بازار شهر واقع در منطقه الهیه،آماده سازی بهشت زهرای جدید را از جمله پروژه هايي است كه مورد تآكيد اعضاي شورا بوده و با جديت دنبال مي شود.

در ادامه اين جلسه رئيس كميسيون حمل و نقل عمومي ، ترافيك و خدمات شهري با تقدیر از اقدامات شهرداری زنجان در ایام انتخابات اظهار کرد: باید از فعاليت هاي نيروهاي خدمات شهری و زیباسازی به نحو مطلوب قدرداني شود.

معصومه حمزه تبار با اشاره به تكميل شدن ظرفیت آرامستان‌های داخل شهر زنجان گفت: نبود پاركينگ و وجود برخي معضلات در اين خصوص نيازمند اقدام سريع شهرداري مي باشد.

وي افزود: توجه به المان‌ها و مبلمان شهری هم باید مد نظر شهرداری زنجان به وی‍ژه سازمان زیباسازی قرار گیرد، چرا که این اقدامات در روحیه شهروندان موثر است.

رئيس كميته مناسب سازي شوراي اسلامي شهر زنجان نيز در اين جلسه گفت: تخلفات ساختمانی، ساماندهی نیروهای شهرداری و حیف و میل اموال شهرداری در آسفالت خیابان‌ها را از جمله مواردی است كه نيازمند پيگيري و نظارت دقيق مي باشد.

پريسا شعباني با تأکید بر اینکه شهرداری زنجان هیچ همتی برای جذب سرمایه‌گذار برای پروژه‌های پسماند انجام نداده است، ابراز کرد: با وجود اینکه چندین سرمایه‌گذار برای این پروژه معرفی شد ولی شهرداری زنجان اقدامی برای این کار انجام نشده است.

وی به مشکلات موجود در حوزه تجهیزات مورد نیاز برای پارکبان‌های سطح شهر زنجان اشاره کرد و گفت: لوازم مورد استفاده این قشر توسط خود آن‌ها تأمین می‌شود که باید در مورد آن تجدید نظر شود.

در ادامه كاظم افشارچي ديگر عضو شوراي اسلامي شهر زنجان با تشریح روند نزولی اعتبارات عمرانی شهرداری زنجان طی چند سال گذشته اظهار کرد: این اعتبارات از 63.7 درصد سال گذشته به 46.5 درصد در سال 94 درصد کاهش یافته است.

وی به درآمد حدود 10 میلیارد تومانی شهرداری زنجان از محل فروش زمین اشاره و تاکید کرد: با توجه به عدم امکان تحقق چنین درآمدی برای سال آینده و همچنین عوارض ناشی از ساخت و ساز، تحقق بودجه درآمدی شهرداری با مشکلاتی مواجه خواهد بود.

عضو شورای اسلامی شهر زنجان با تاکید بر اینکه هیچ اقدامی برای افزایش درآمد شهرداری زنجان انجام نشده است، ابراز کرد: در کنار عدم توجه به این امر، از آغاز به کار شورا، اعضا در مورد دریافت مطالبات شهرداری زنجان تذکرات لازم را می‌دهند، ولی تا كنون اقدام مؤثري در این مورد انجام نشده است.

افشارچی مجتمع تجاری نور و ساخت و سازهای انجام شده در خیابان اول شهرک کارمندان را از جمله مواردی اعلام کرد که کسی برای دریافت مطالبات شهرداری زنجان اقدامی انجام نداده است.


نویسنده:Saatchi -- تعداد بازدیدکنندگان: تعداد بازدیدکنندگان: 2717