اعلام آمادگي شوراي شهر زنجان براي حمايت از توسعه واحدهاي صنعتي

1395/01/24
12/04/2016 03:37:58 ب.ظ

رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان با تاکید بر اینکه یکی از راهبردهای اساسی برای تقویت زیرساختها و افزایش درآمدهای پایدار شهری ، توسعه واحدهای صنعتی است، افزود: این امر در میزان اشتغال‌زایی و تامین بخشی از هزینه‌های شهری تاثیر‌گذار بوده و اين شورا به عنوان پارلمان محلی ظرفیتهای قانونی لازم را به منظور حمایت از توسعه واحدهای صنعتی دارد.


رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان با تاکید بر اینکه یکی از راهبردهای اساسی برای تقویت زیرساختها و افزایش درآمدهای پایدار شهری ، توسعه واحدهای صنعتی است، افزود: این امر در میزان اشتغال‌زایی و تامین بخشی از هزینه‌های شهری تاثیر‌گذار بوده و اين شورا به عنوان پارلمان محلی ظرفیتهای قانونی لازم را به منظور حمایت از توسعه واحدهای صنعتی دارد.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر زنجان ، سعيد اميدي در جلسه علني اين هفته شورا با بيان اينكه در نام‌گذاری سال توسط مقام معظم رهبری معیار ارزیابی عمل و اجرا معرفی شده است و در این راستا همه مسئول هستند، گفت: عملکرد دستگاه‌های اجرایی برای آغاز سال نو و ایام نوروز بسیار مناسب بوده است و پیشنهاد می‌شود در سایر ایام سال نیز همین روند پیش روی دستگاه‌ها باشد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود ، بودجه سالجاري شهرداري زنجان را دو هزار ميليارد ريال عنوان كرد و گفت: اين رقم نسبت به بودجه سال گذشته داراي 6 درصد افزايش مي باشد.

رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان اظهار داشت: امیدواریم در سال‌جاری برخی پروژه‌های عمرانی شاخص همچون ساخت پارکینگ طبقاتی و تقاطع غیرهم‌سطح در گلشهر انجام گرفته و برخی پروژه‌های نيمه تمام نيز تكميل گردند.

اميدي با اشاره به برش سه ماهه فعالیت‌های عمرانی شهرداری افزود: بودجه شهرداری در سال‌جاری به موقع ابلاغ شده است و منظور از برش سه ماهه تخصیص بودجه به صورت فصلی نیست، بلکه برای کنترل پروژه‌های عمرانی برنامه‌های عملیاتی پروژه‌ها به صورت سه ماهه بررسی خواهند شد که این موضوع علاوه بر انجام به موقع پروژه‌ها سبب درآمدزایی و جلوگیری از کسری اعتبار نیز می‌شود.

در ادامه اين جلسه ، رئيس كميسيون عمران و محيط زيست شوراي اسلامي شهر زنجان نيز به رکود ساخت و ساز موجود در استان اشاره و اظهار کرد: با وجود این مشکلات در سال گذشته اقدامات قابل توجهی در حوزه عمران شهری انجام شده است.

رزاق محمدي بودجه هزینه شده در بخش عمران شهری را در شهر زنجان طی سال گذشته 90 میلیارد تومان اعلام و اضافه کرد: بودجه سال جاری شهرداری زنجان در موعد مقرر تصویب و ارائه شده است.

وي گفت: براي سال 95، شوراي اسلامي شهر يك راهبرد براي رصد تمام پروژه هاي عمراني در پيش گرفته است و تعيين برش هاي سه ماهه براي هدفگذاري طرح هاي عمراني است.

محمدي افزود: در اين برش هاي سه ماهه علاوه بر پيگيري اهداف تعيين شده براي اجراي طرح ها، مي توان بودجه و ميزان پيشرفت فيزيكي پروژه ها را نيز رصد كرد.

وي به تاكيد شوراي شهر بر اجراي پروژه هاي تاثير گذار در سطح شهر زنجان اشاره كرد و از تلاش مديريت شهري براي رفع مشكل معابر ورودي گلشهر كاظميه، شهر آرا، شهرك نصر، بازگشايي پادگان، احداث پنج پاركينگ در پنج نقطه و هشت دستگاه سرويس بهداشتي در سطح مناطق سه گانه زنجان خبر داد.

محمدي در خصوص پیگیری وضعیت پروژه‌های عمرانی شهر زنجان در سال جاری گفت: هیچ قصوری برای عدم پیشرفت و تکمیل این پروژه‌ها در سال جاری پذیرفته نیست.

رئيس كميسيون مناسب سازي محيط شهري شوراي اسلامي نيز با اشاره به لزوم معرفی مقصران در پخش آسفالت خیابان‌ها و معابر شهر زنجان گفت: مدیریت شهری باید ضمن معرفی مقصران، نسبت به جبران آن اقدام کند.

پريسا شعباني افزود: رعایت نشدن قانون در برخی مناقصه‌ها، وجود ایرادات و تناقضات جدی در برخی قراردادها نیز از دیگر مشکلاتی است که در حوزه شهرداری شاهد آن بوده‌ایم. همچنین مشاهده شده است که اوایل سال گذشته مبالغی از متقاضیان برای دریافت 70 دستگاه ون و پژو جمع‌آوری شده است، ولی تاکنون دستگاه‌های مورد نظر به متقاضیان داده نشده که تعیین تکلیف آن مورد توجه بوده است.

در اين جلسه رئيس كميسيون بودجه و امور حقوقي شوراي اسلامي شهر زنجان با تاکید بر اینکه سرمایه‌گذاران کشور روسیه با حضور در زنجان علاقه زیادی برای سرمایه‌گذاری در استان زنجان دارند، گفت: کشور روسیه با توجه به مشکلی که با کشورهای بلوک غرب دارد در تلاش است بخش عمده سرمایه خود را به کشورهای امن منتقل کنند.

عباس راشاد خواستار استفاده از آخرين فناوري هاي توليد آسفالت شد و تاكيد كرد: با شيوه ها و كيفيت كنوني نمي توان به روال معمول آسفالت كردن خيابان ها و معابر را ادامه داد.

وی در خصوص بهبود آسفالت معابر اظهار کرد: روش‌های موجود در آسفالت کردن معابر با توجه به وضعیت آب و هوای زنجان مناسب نیست و لذا باید به دنبال راه حل‌های جدید و استفاده از تکنولوژی مناسب در این زمینه باشیم که دستاوردهای محققان در پارک علم و فناوری می‌تواند در این زمینه مناسب باشد.


نویسنده:Saatchi -- تعداد بازدیدکنندگان: تعداد بازدیدکنندگان: 2986