شانزدهمين جلسه كميسيون حمل و نقل عمومي، ترافيك و خدمات شهري

1395/02/08
27/04/2016 01:23:13 ب.ظ

شانزدهمين جلسه هفتگي كميسيون حمل و نقل عمومي، ترافيك و خدمات شهري شوراي اسلامي شهر زنجان در روز دوشنبه مورخه 30/1/1395 رأس ساعت 10:30 صبح به رياست سركار خانم حمزه تبار و با حضور اعضاي محترم كميسيون و دعوت از مدير عامل محترم سازمان مديريت و نظارت بر تاكسيراني زنجان با دستور كار بررسي وضعيت سازمان تاكسيراني در محل سالن جلسات شورا تشكيل گرديد.


شانزدهمين جلسه هفتگي كميسيون حمل و نقل عمومي، ترافيك و خدمات شهري شوراي اسلامي شهر زنجان در روز دوشنبه مورخه 30/1/1395 رأس ساعت 10:30 صبح به رياست سركار خانم حمزه تبار و با حضور اعضاي محترم كميسيون و دعوت از مدير عامل محترم سازمان مديريت و نظارت بر تاكسيراني زنجان با دستور كار بررسي وضعيت سازمان تاكسيراني در محل سالن جلسات شورا تشكيل گرديد.

در ابتدا رئيس محترمه كميسيون جلسه را با ياد و نام خداوند متعال و ذكر صلوات بر محمد و آل محمد (ص) و عرض تبريك به مناسبت ميلاد با سعادت حضرت امام جواد (ع) شروع و ارائه نقطه نظرات اعضاي محترم را در خصوص مسائل مطروحه خواستار شدند. سپس در زمينه موضوع جلسه و دليل عدم ارائه برنامه ساماندهي تاكسيهاي سطح شهر زنجان كه قبلاً در جلسه مورخه 21/10/1394 كميسيون بر آن تأكيد شده بود از جناب آقاي ميرابي سؤال نمودند.

در ادامه مدير عامل محترم سازمان تاكسيراني وقفه ايجاد شده در رابطه با اجراي برنامه ساماندهي را مواجه شدن با پايان سال و كمبود نيروي انساني و لزوم آموزش رانندگان تاكسي برشمرده و افزودن براي آموزش رانندگان تاكسي برنامه ريزي شده از اساتيد تهران براي برگزاري كارگاه هاي آموزشي رانندگان استفاده شود.

سپس سركار خانم حمزه تبار در خصوص زمان سامان دهي و الكترونيكي نمودن پرداخت كرايه تاكسي سؤال نمودند و جناب آقاي راشاد نيز راجع به تصميمات اتخاذ شده در جلسه مورخه 21/10/1394 كميسيون در مورد استفاده از تسهيلات صندوق توسعه تعاون، نگراني اعضاي محترم شورا از رفتار تاكسيرانان، بازديد از شهر همدان، توقف تاكسيها در حريم تقاطع ها و ساماندهي مسافربرهاي شخصي سؤال فرمودند و در ادامه جناب آقاي ضيايي در رابطه با پيشنهادات قبلي خود در زمينه راه اندازي مجتمع خدماتي و رفاهي براي تاكسيرانان، شركت اعضاي محترم شورا در كارگاه هاي آموزشي تاكسيرانان مطالبي را مطرح فرمودند.

پس از ايشان جناب آقاي رزاق محمدي در مورد پيگيري ايجاد پهلوگاه براي ايستگاههاي تاكسي بر اساس تبصره هاي تكليفي بودجه سال 1395 پيشنهاداتي را ابراز كردند. در ادامه جلسه جناب آقاي دكتر دويران مباحثي را راجع به ارسال لايحه نرخ كرايه تاكسي ها بر اساس خطوط، نصب دستگاه GPRS و ارسال لايحه مربوطه از سوي سازمان فاوا و تسريع در واگذاري تاكسيهاي ون و پژو مطرح كردند. و سركار خانم شعباني سؤالاتي پيرامون مجوز هوشمند سازي از شوراي اسلامي شهر زنجان و مبلغ قرارداد با شركت ماهان سير آسيا مطرح نمودند.

و مدير عامل محترم سازمان تاكسيراني به سؤالات مطروحه پاسخ دادند.

كه پس از بحث و بررسي و تبادل نظر في مابين اعضاي محترم تصميماتي بشرح ذيل اتخاذ گرديد :

1- مدير عامل محترم سازمان مديريت و نظارت بر تاكسيراني موظف مي باشد موضوع ساماندهي تاكسي هاي شهري را تا پايان خرداد ماه سالجاري عملياتي و اجرايي نمايد.

2- موضوع نصب دستگاه هاي GPRS و دريافت كرايه بصورت الكترونيكي را بصورت جدي پيگيري نمايد و در اسرع وقت عملياتي شود.

3- لايحه افزايش كرايه تاكسي را در سال جاري بر اساس خطوط (مسير بنديهاي مشخص) ارسال گردد.

4- تاكسيهاي ون و پژو ثبت نام شده در قالب توسعه ناوگان را نهايتاً تا تاريخ 15/2/1395 به متقاضيان تحويل شود.

5- روند تبديل به احسن تاكسي هاي فرسوده بصورت جدي توسط مدير عامل محترم سازمان تاكسيراني پيگيري تا در اسرع وقت به نتيجه برسد.

6- مدير محترم صندوق توسعه كارآفرين براي جلسه آينده كميسيون دعوت گردد.

7- موضوع تبديل باغ هاي واقع شده در داخل محدوده شهر به بوستان ازطريق مكاتبه با شهرداري پيگيري شود.

 

دستور كار دوّم جلسـه :

درخواست آقاي عليرضا عبدي ثبت شده در دبيرخانه شورا به شماره 5923 مورخه 17/7/94 مبني بر تغيير كاربري تاكسي و دريافت يكدستگاه بيسيم خورويي و فعاليت در شبكه تاكسي بيسيم 133 مطرح و مقرر گرديد موضوع در جلسه هيئت مديره سازمان تاكسيراني بررسي و نتيجه به شوراي اسلامي شهر منعكس گردد.

 


نویسنده:Saatchi -- تعداد بازدیدکنندگان: تعداد بازدیدکنندگان: 2000