اختصاص 55 درصد بودجه شهرداری زنجان به پروژه‎های عمرانی

1395/03/19
08/06/2016 12:11:16 ب.ظ

رئیس کمیسیون عمران و محيط زيست شورای اسلامي شهر زنجان با اشاره به اینکه ۵۵ درصد از بودجه شهرداری زنجان به پروژه‌های عمرانی اختصاص یافته است،گفت: امسال 15 پروزه شاخص عمرانی در زنجان تعیین شده است که امیدواریم تا پایان سال مراحل اجرایی آنها نهایی شود.


رئیس کمیسیون عمران و محيط زيست شورای اسلامي شهر زنجان با اشاره به اینکه ۵۵ درصد از بودجه شهرداری زنجان به پروژه‌های عمرانی اختصاص یافته است،گفت: امسال 15 پروزه شاخص عمرانی در زنجان تعیین شده است که امیدواریم تا پایان سال مراحل اجرایی آنها نهایی شود.

رزاق محمدی امروز در گفتوگو با خبرنگار موج رسا,  در زنجان با بیان اینکه شورای چهارم  به دنبال نهایی شدن عملیات عمرانی در زنجان است، اظهار داشت: در طول فعالیت شورا تصمیمات خوبی برای زیبا سازی و فعالیتهای عمرانی در شهر زنجان گرفته شده ‎است که هم اکنون بدنبال آن هستیم تا بخشی از پروژههای عمرانی تا پایان امسال نهایی شده و مورد استفاده شهروندان قرار بگیرد.

وی با اشاره به عملکرد خوب شورا در رصد مشکلات مردم تصریح کرد: هریک از این پروژه ها بخش اعظمی از مشکلات مردم را مرتفع می کنند که یک نمونه از این پروژه های عمرانی که مراحل پایانی آن در این روزها در حال انجام است بازگشایی محور پادگان بوده است که بازگشایی این محور علاوه بر رفع ترافیک سبب خارج شدن 4 شهرک موجود دراین منطقه از بن بست شده است.

عضو شورای شهر زنجان افزود: با بازگشایی محور پادگان ورودی مسیر تردد به شهرستان طارم نیز اصلاح شده است.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری باید هر سه ماه یکبار گزارشی از پیشرفت فیزیکی پروژه‌های عمرانی شهر به شورا ارائه کند، اظهار داشت: پروژه‌های تعیین شده در بودجه امسال در سه ماهه نخست باید پیشرفت 40 درصدی داشته باشند. 

*تدوین بازه زمانی سه ماهه برای بررسی عملکرد اجرایی پروژهها

محمدی بیان کرد: برای اجرای بهتر این پروژه ها باید برنامه سه ماهه از پیشرفت پروژه‌های شهری داشت تا بتوان طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده مشکلات عدم پیشرفت پروژهها را احصا کرد.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر زنجان با اشاره به پروژه های شاخص تدوین شده در زنجان ابراز کرد: بازگشایی محور پادگان، ایجاد پنج پارک محلهای در مناطق مختلف زنجان،بازگشایی ادامه محور زینبیه، نهایی شدن پل روگذر سید شهدا، ایجاد پارک بانوان در غرب شهر زنجان، آغاز عملیات عمرانی فاز یک پروژه سبزه میدان و نیز ایجاد سرویسهای بهداشتی در مناطق مختلف شهر از جمله پروژههای عمرانی شاخص امسال است.

وی گفت:  در تعیین بودجه برای پروژهها بازدیدهای حضوری اعضای شورای شهر از مناطق شهر و نیاز سنجی مناطق مختلف انجام شده است که در این بازدیدها مسائل و مشکلات مناطق مورد رصد قرار گرفته است.

محمدی اولویت پروژههای عمرانی امسال را توجه به اتمام پروژه‌های نیمه تمام دانست و خاطرنشان کرد: سعی شده است در تدوین بودجه امسال به مناطق محروم توجه جدی شده و بودجه به صورت عادلانه در مناطق مختلف شهر توزیع شود. 

*پیش بینی منابع غیر نقدی به عنوان بودجه شهرداری لحاظ شده است

وی با بیان اینکه بالغ بر 2 هزار میلیارد ریال مبلغ نقدی به عنوان بودجه عمرانی برای امسال پیش بینی شده است، عنوان کرد: این میزان 55 درصد از بودجه شهرداری را به خود اختصاص داده است که علاوه بر این میزان شهرداری می تواند از منابع غیر نقدی خود نیز برای اجرای پروژه های عمرانی استفاده کند که پیش بینی شده است تا سقف 2 هزار میلیارد ریال نیز از بخش منابع غیر نقدی در اختیار شهرداری وجود دارد.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر زنجان افزود: تحقق این میزان بودجه منوط به کسب درآمد شهرداری زنجان است.

وی تکمیل و بهره‌برداری از پروژه تقاطع غیرهمسطح سیدالشهدا(ع) را از پروژه‌های شاخص تعیین شده شهرداری زنجان دانست و عنوان کرد: 60 میلیارد ریال بودجه برای اتمام کار در نظر گرفته شدهاست و طبق برنامه‌ریزیهای انجام شده پروژه مذکور تا مهر ماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد که هم اکنون کابل های این پل روگذر از کشور آلمان خریداری شده است. 

*اختصاص 140 میلیارد ریال برای بازگشایی محور زینبیه

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر زنجان با اشاره به اختصاص 140 میلیارد ریال برای بازگشایی محور زینبیه در بودجه امسال شهرداری زنجان ابراز کرد: برای بازگشایی محور زینبیه تنها تملک 9 پلاک باقی مانده است که به محض تعیین تکلیف این 9 پلاک عملیات اجرایی ادامه پیدا میکند.

محمدی ابراز کرد: یکی از طرحها در زمینه گسترش فضای سبز در مناطق مختلف شهر ایجاد پارک بانوان در منطقه غرب شهر زنجان است که هم اکنون 310 میلیارد ریال از بودجه شهرداری برای انجام مطالعات و بررسی نقشهکشی و ایجاد زیر ساختهای لازم اختصاص یافته است.

*احداث پارک بانوان منطقه غرب زنجان در زمینی به ابعاد هفت هکتار

وی افزود: این پارک در متراژ 7 هکتارایجاد میشود و زمین پارک هم اکنون انتقال مالکیت شده است.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر زنجان از دیگر پروژه های عمرانی امسال را بازگشایی محور پادگان دانست و عنوان کرد: بازگشایی این محور یکی از مهمترین نیازها در شهر زنجان بوده است که شریان رفت و آمد 4 شهرک این منطقه بوده است.

وی افزود: علاوه بر بازگشایی این محور محوری نیز از سمت شهرک نصر به شهرک غرب در حال بازگشایی است که ایجاد این محوردر خارج ساختن شهرکهای ساخته شده در این منطقه از بن بست نقش حیاتی دارد و راه ارتباطی بین سه شهرک کارکندان، نصر و غرب فراهم میشود.

محمدی ابراز کرد: امسال عملیات ساخت 5 پارک محلهای نیز در دستور کار شهرداری قرار گرفته است که احداث این پارکها میتواند در ایجاد توازن در فضای سبز و مکانات تفریحی برای ساکنان مناطق مختلف شهر زنجان بسیار موثر باشد.


نویسنده:Saatchi -- تعداد بازدیدکنندگان: تعداد بازدیدکنندگان: 2616