شوراهاي اسلامي نماد بارزي از مردم سالاري ديني در كشور مي باشند

1395/05/26
16/08/2016 04:24:33 ب.ظ

رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان گفت: شوراهاي اسلامي نماد بارزي از مردم سالاري ديني در كشور بوده و مردم در تصميم گيري هاي كلان به صورت مستقيم در ارتباط مي باشند.


رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان گفت: شوراهاي اسلامي نماد بارزي از مردم سالاري ديني در كشور بوده و مردم در تصميم گيري هاي كلان به صورت مستقيم در ارتباط مي باشند.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر زنجان ، سعيد اميدي در جلسه رسمي و علني اين هفته شورا كه با حضور مدير كل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان زنجان برگزار شد ، افزود: عليرغم گذشت بيش از 17 سال از تشكيل شوراهاي اسلامي ، متأسفانه اتخاذ برخي تصميمات توسط دولت و مجلس در ادوار مختلف باعث تضعيف جايگاه اين شوراها شده است.

وي تصريح كرد: در پنجاه و پنجمين گردهمايي رؤساي شوراهاي اسلامي استان ها و مراكز استا ها كه به ميزباني شهر زنجان برگزار شد بر ارتقاء جايگاه مديريت شهري در لايحه برنامه ششم توسعه تأكيد گرديد.

رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان اظهار داشت: لايحه درآمد هاي پايدار شهرداري ها ، مديريت يكپارچه شهري و تصميم دولت و مجلس در خصوص عوارض ماليات بر ارزش افزوده از ديگر مواردي بود كه در بيانيه پاياني اين گردهمايي قيد شده است.

امیدی به درآمد 150 میلیارد تومانی شهرداری زنجان طی سال گذشته اشاره کرد و گفت: 50 میلیارد تومان یعنی معادل 33 درصد از این درآمدها از محل مالیات ارزش افزوده تامین شده است از این رو واضح است که لایحه ارائه شده توسط دولت به مجلس در مورد واریز این درآمد به خزانه و توزیع مجدد آن توسط استانداری‌ها فلسفه وجود شوراها را زیر سؤال می‌برد.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان به انعقاد تفاهمنامه بین شهرداری و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان اشاره و تاکید کرد: این تفاهمنامه با هدف ترویج و تعمیق فرهنگ ایثار و شهادت منعقد شده است.

امیدی افزود: شورا و شهرداری زنجان با بررسی زمینه‌های اشتراک در صدد هم افزایی با دیگر ارگان‌ها است.

مدير كل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان زنجان نيز در اين مراسم با اشاره به انعقاد تفاهمنامه بین شهرداری و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان اظهار کرد: نقطه آغاز این تفاهمنامه از روز 22 اسفند سال گذشته آغاز شده و طی سال جاری وارد روند اداری شده است.

علي كاظمي با اشاره به رویکرد فرهنگی شهرداری و شورای اسلامی شهر زنجان گفت: از مهم ترین محورهای این قرارداد می توان از هم افزایی در ظرفیت های موجود، تکریم شهدا و خانواده آنان، مزین کردن معابر و میدان های شهر به نام شهدا، ارتقای فرهنگ ایثارگری در میان مردم شهر و شکوفایی استعدادهای دینی، قرآنی و فرهنگی خانواده های شهدا و ایثارگران نام برد.

وي با بیان اینکه عملی کردن همین قرارداد با دیگر شهرهای استان در دستور کار بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار دارد، تاکید کرد: تا کنون موفق به انعقاد تفاهم نامه با شهرهای قیدار، ابهر و خرمدره شده ایم.

كاظمي گفت: اجرای برنامه های مختلف فرهنگی، هنری طبق روال سال های گذشته به مناسبت بازگشت نخستین گروه از اسرای ایرانی دفاع مقدس در دستور کار قرار دارد.

در ادامه رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر زنجان با تشریح تفاهمنامه منعقده بین شهرداری و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان افزود: در این تفاهمنامه 21 تعهد برای شهرداری و هشت تعهد برای بنیاد شهید و امور ایثارگران پیش‌بینی شده است.

آراض ضیایی ادامه داد: انعقاد تفاهمنامه با هدف ادای دین به شهدا، ایثارگران و خانواده‌های استان زنجان انجام شده است.

شايان ذكر است در این جلسه ، تفاهم نامه سه جانبه همکاری میان شوراي اسلامي شهر ، شهرداری و اداره كل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان به امضاء رسيده و به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان به ميهن اسلامي از آقاي مبين غايبلو كه از آزادگان شاغل در شهرداري زنجان مي باشند تجليل گرديد.


نویسنده:Saatchi -- تعداد بازدیدکنندگان: تعداد بازدیدکنندگان: 2540