بلوار ارتش زنجان به بهره‌برداری رسید

1395/06/09
30/08/2016 08:55:50 ق.ظ

همزمان با ايام هفته دولت و طي مراسمي با حضور مقامات كشوري و استاني ، بلوار ارتش به بهره برداري رسيده و محور بلوار ارتش و تقاطع فرهنگيان نيز كلنگ زني گرديد.


همزمان با ايام هفته دولت و طي مراسمي با حضور مقامات كشوري و استاني ، بلوار ارتش به بهره برداري رسيده و محور بلوار ارتش و تقاطع فرهنگيان نيز كلنگ زني گرديد.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر زنجان اسدالله درویش امیری استاندار زنجان در اين مراسم با تقدیر از نقش امیر پوردستان در اجرایی شدن بازگشایی بلوار ارتش زنجان اضافه کرد: دو استاندار قبلی زنجان هم در اجرای این پروژه نقش مفیدی ایفا کرده‌اند.

وي با ابراز امیدواری برای عملیاتی شدن ادامه پروژه‌های اطراف پادگان شامل بازگشایی دو محور دیگر تصریح کرد: این پروژه‌ها نقش مهمی در مبلمان شهری زنجان ایفا می‌کنند.

استاندار زنجان همراهی ارتش را در اجرایی شدن پروژه بلوار ارتش موجب حل مشکل اعلام و تاکید کرد: این همراهی یک پیام را هم برای دیگر دستگاه‌ها داشت که عقب نشینی ارتش به خاطر مردم بود، از این رو دیگر ارگان‌ها هم باید برای پیشبرد برنامه‌ها نهایت همکاری و همراهی را با همدیگر داشته باشند.

درويش اميري با تاکید بر اینکه همه مسؤولان برای راحتی و رضایت مردم کار و فعالیت می‌کنند، افزود: رضایت مسؤولان در راحتی مردم است و همه برای تحقق آن تلاش می‌کنند.

معاون مهندسی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران نيز در اين مراسم گفت: فرمانده نیروی زمینی ارتش نگاه ویژه ای برای کمک به توسعه عمران شهری به ویژه استان زنجان داشته اند و کمک های زیادی را برای اجرای پروژه های این بخش انجام دادند و باید از این فرصت استفاده کرد.

امیر سرتیپ دوم مسعود باقری اظهار کرد: آن چیزی که در راستای اجرای پروژه های مرتبط با ارتش انجام شد بخاطر همدلی، هماهنگی و همدلی و هفکری بین مسئولان بوده است.

وي خاطر نشان کرد: با خدمت به مردم توشه آخرت فراهم می شود و این موضوع مهم باید مورد توجه تمامی مدیران و مسئولان امر قرار گیرد.

امیر سرتیپ دوم مسعود باقری با بیان اینکه ارتش با تمام توان برای خدمت به مردم و کشور حضور فعال و مقتدرانه دارد، افزود: در حال حاضر تعامل سازنده بین دولت و ارتش وجود دارد و این امر باعث شده در زمینه اجرای طرح ها همانند طرح بازگشایی محور پادگان زنجان شاهد اقبال خوبی باشیم.

در ادامه اين مراسم معاون امور عمراني استاندار زنجان نيز با یادآوری سابقه اجرایی انتقال پادگان و مسیر طولانی طی شده برای آن، تصریح کرد: پروژه مورد نظر بدون برگزاری کلنگ‌زنی رسمی آغاز شد و با توافقات انجام شده با ارتش اجازه کار در داخل مجموعه پادگان به صورت امانی به خود شهرداری داده شد.

جواد رحمتي افزود: بازگشایی پروژه پادگان طرح بسیار مهمی برای شهر زنجان است چرا که در محرومیت زدایی، توسعه و تبادل مناطق شهری و رفع مشکلات ترافیکی  بسیار موثر است.

معاون عمرانی استانداری زنجان تصریح کرد: خوشبختانه با بازگشایی محور پادگان مشکل ترافیکی در مناطق  شهرک های غرب، نصر و اسلام آباد رفع شد که توسعه همه جانبه مناطق را در پی دارد.

رحمتی یادآور شد: کلنگ زنی طرح اتصال بلوار ارتش و تقاطع فرهنگیان کمتر از پروژه سبزه میدان نیست چرا که دو منطقه شرق و غرب را به هم متصل می کند.

در ادامه ، رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان با اشاره به اینکه یکی از رویکردهای اصلی شورای چهارم تعامل با دستگاههای مختلف از جمله استانداری است، اظهار داشت: این اقدام در راستای شعار سال و ایجاد هم‌افزایی در جهت برطرف کردن مشکلات و دغدغه‌های مردم انجام شده است.

سعيد اميدي با بیان اینکه پروژه بازگشایی خیابان پادگان حاصل این رویکرد است، یادآور شد: از دیگر رویکردهای شورای چهارم استفاده از ظرفیتهای بخش خصوصی و مشارکت آنها در پروژه‌های شهری است.

وی به اهم پروژه‌های شاخص شهرداری برای امسال اشاره کرد و یادآور شد: تکمیل پروژه پل سیدالشهدا(ع) که در مراحل پایانی قرار دارد و در طول پنج سال گذشته در مجموع 400 میلیارد ریال هزینه شده از جمله پروژه‌های شاخص شهرداری است.

امیدی احداث پارکینگ طبقاتی در مرکز شهر، پروژه احداث پارک بانوان در غرب شهر که فاز نخست آن امسال اجرایی می‌شود و تکمیل ورودی شهرک گلشهر و شهرآرا و غیره نیز از دیگر پروژه‌های شاخص امسال شهرداری است.

وی با تاکید بر اهمیت پروژه بازگشایی خیابان پادگان به لحاظ اجتماعی برای شهروندان اشاره کرد و یادآور شد: این امر سبب رونق اقتصادی شهرکهای اقماری می‌شود.

شهردار زنجان نيز با اشاره به اینکه بهره‌برداری از بلوار ارتش شامل احداث دیوار پیش‌ساخته به طول یک هزار و 300 متر و ارتفاع متوسط سه متر است، اظهار داشت: عملیات جدولگذاری به صورت نهر 5 هزار متر طول و تکجدول دو هزار و 400 متر طول پروژه بلوار ارتش انجام شده است.

حبيب يگانه با بیان اینکه پیاده‌رو‌سازی و باند دوچرخه به صورت فرش پیور 120 هزار مترمربعی در این پروژه عملیاتی شد، بیان کرد: در حدود 70 هزار متر مکعب عملیات خاکبرداری و زیرسازی انجام شده است.

شهردار زنجان خاطرنشان کرد: در پروژه مذکور روکش آسفالت به میزان 48 هزار متر مربع، جابه‌جایی دکل برق، روشنایی، احداث ساختمان معوض و نصب و دوربین حفاظتی عملیاتی شد.


نویسنده:Saatchi -- تعداد بازدیدکنندگان: تعداد بازدیدکنندگان: 2705