توسعه شهر زنجان مستلزم همكاري و تعامل همه دستگاه هاي اجرايي مي باشد

1395/07/28
19/10/2016 09:46:33 ق.ظ

رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان گفت: برای تسریع در روند اجرای امور مختلف شهری باید در زمینه مدیریت شهری با شهرداری همکاری همه جانبه داشت.


رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان گفت: برای تسریع در روند اجرای امور مختلف شهری باید در زمینه مدیریت شهری با شهرداری همکاری همه جانبه داشت.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر زنجان ، آراض ضيايي در جلسه رسمي و علني اين شورا كه با حضور فرماندار شهرستان زنجان برگزار شد اظهار داشت: باید تمام اعضای شورای اسلامی شهر و مجموعه شهرداری تلاش کنند تا در مدت باقی مانده و آخرین لحظه نهایت خدمت رسانی را به مردم داشته باشند.

رئيس كميسيون توسعه عمران و محيط زيست شوراي اسلامي شهر زنجان نيز در اين جلسه بودجه مصوب شهرداری زنجان را برای سال جاری 200 میلیارد تومان اعلام و اظهار کرد: بر اساس مصوبه 55 درصد از این بودجه برای بخش عمرانی مصوب شده است.

رزاق محمدي با اشاره به اجراي برخي پروژه ها در سطح شهر گفت: برخی از این پروژه‌ها مانند بازگشایی پادگان که با اعتبار 7 میلیارد تومانی اجرا شده است، منجر به خروج پنج شهرک از بن‌بست شده و در تسهیل رفت و آمد محور زنجان – طارم هم تاثیرگذار است.

وی با بیان اینکه طی سال‌های گذشته هیچ اقدامی برای احداث پارکینگ‌های طبقاتی در شهر زنجان انجام نشده است، افزود: طی چند سال اخیر تفاهمنامه‌های احداث چند پارکینگ منعقد شده که عملیات اجرایی برخی از آن‌ها آغاز شده و برخی هم در آینده آغاز می‌شود که مجموع آن‌ها 6 پارکینگ است.

محمدي به بازگشایی مسیر نینوا به طرف شهرک پرتردد پونک اشاره و تاکید کرد: این مسیر برای تسهیل رفت و آمد شهروندان ساکن در واحدهای مسکن مهر ایجاد شده است تا دسترسی آن‌ها آسان شود.

رئیس کمیسیون اقتصاد مقاومتی و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر زنجان گفت: این دوره از شورا با رویکرد اقتصادی و جذب سرمایه گذار فعالیت های خود را ادامه داده است.

فخرالدین رستمی تاکید کرد: این کمیسیون 28 حوزه سرمایه گذاری را تا کنون تعریف کرده و برای آن فراخوان هایی صادر شده است، اما اصلی ترین مشکل این شهر برای سرمایه گذاری نداشتن امکان سنجی لازم برای این بخش مهم و حیاتی است.

وی از تعریف کدها درآمدی و همچنین تعریف مسیرهای درآمدزایی پایدار برای شهرداری زنجان خبر داد و ابراز کرد: با تمهیدات پیش‌بینی شده، بخشی از مشکلات پیش روی سرمایه‌گذاری در سطح شهر زنجان رفع شده است.

رستمي به ارائه فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهر زنجان در همایشی با حضور سرمایه‌گذاران اشاره و تاکید کرد: در این همایش قابلیت‌های سرمایه‌گذاری شهر زنجان ارائه شد که با استقبال قابل توجه حاضران مواجه شد.

در ادامه اين جلسه ، رئيس كميسيون بودجه و امور حقوقي با تاکید بر اینکه قوانین موجود با نیازهای جامعه امروز تطبیق ندارد، اظهار کرد: تخلفات ساختمانی روی داده بیانگر همین عدم تطابق قوانین با نیازها است که باید راهکاری برای آن پیش‌بینی شود.

سونيا كشاورز با بيان اينكه قانون مندي هدف هر قانون گذاري در جوامع است اظهار داشت: احکام صادر شده در کمیسیون ماده 5 و عدم اجرای آن، نیازمند توجه است چنانکه اگر چند قلع بنا انجام شود، زمینه اجرای دیگر احکام و قوانین فراهم شده و تعیین تکلیف می‌شود.

وي عدم همراهی با سمن‌ها و دانشگاه‌ها را از دیگر مشکلات مجموعه مدیریت شهری عنوان و تاکید کرد: عدم اجرای قوانین در سازمان‌های زیرمجموعه شهرداری در جذب و ارتقای نیرو از دیگر مشکلات این حوزه بشمار می‌رود.

ديگر عضو شوراي اسلامي شهر زنجان با تاکید بر لزوم داشتن برنامه مشترک برای مدیریت شهری اظهار کرد: داشتن برنامه به اجرای پروژه‌های شهری هم کمک می‌کند.

سعيد اميدي با تاکید بر تعریف پروژه‌های شاخص برای شهر اضافه کرد: تعریف پروژه به مدیریت شهری برای پیشبرد اهداف کمک می‌کند.

وي به بازدید انجام شده از پل سیدالشهدا توسط فرماندار و اعضای شورا اشاره و ابراز امیدواری کرد، این روند برای پروژه‌های دیگر هم برنامه‌ریزی و عملیاتی شود.

امیدی با تاکید بر اینکه نباید اعتماد مردم از شورا به عنوان یک نهاد قانونی سلب شود، ابراز کرد: حفظ این جایگاه یک وظیفه دو طرفه بین اعضای شورا و نهادهای قانونی از جمله سازمان‌های نظارتی است به طوری که تخلف یک عضو شورا نباید به همه تسری داده شود.

ديگر عضو اين شورا با اشاره به اینکه اجرای طرح انتخاباتی نیاز به هماهنگی دارد، اظهار کرد: تبلیغات انتخابات شوراهای اسلامی به دلیل همزمانی با ریاست جمهوری با مشکلاتی مواجه می‌شود.

عباس راشاد با تاکید بر بالا بودن آمار کاندیداهای انتخابات شوراهای اسلامی اضافه کرد: این آمار بالا لزوم ساماندهی تبلیغات آن را الزامی می‌کند.

وي با بیان اینکه پیشگیری از انجام تبلیغات فردی در انتخابات شوراها باید مد نظر برگزار کنندگان قرار گیرد، تصریح کرد: درخواست ساماندهی تبلیغات شهری در این انتخابات را از مسؤولان برگزاری داریم.

راشاد به مشکلات موجود در چرخه مصوبات شورا اشاره و تصریح کرد: در بررسی این مصوبات باید به فوریت‌ها توجه لازم انجام شود.

وی لزوم پرهیز از کارهای سلیقه‌ای را در اجرای مصوبات مورد تاکید قرار داد و ابراز کرد: اجرای مصوبات به صورت کلی باید مد نظر قرار گیرد.


نویسنده:Saatchi -- تعداد بازدیدکنندگان: تعداد بازدیدکنندگان: 2174