تقدير از خانواده هاي شهيدان فروزنده و مرادخاني در صحن علني شوراي اسلامي شهر زنجان

1395/08/11
01/11/2016 03:04:38 ب.ظ

در جلسه رسمي و علني شوراي اسلامي شهر زنجان كه با حضور اعضاي اين شورا ، شهردار زنجان ، مديران اداره كل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان برگزار شد ، از خانواده هاي شهيدان فروزنده و مرادخاني تقدير بعمل آمد.


در جلسه رسمي و علني شوراي اسلامي شهر زنجان كه با حضور اعضاي اين شورا ، شهردار زنجان ، مديران اداره كل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان برگزار شد ، از خانواده هاي شهيدان فروزنده و مرادخاني تقدير بعمل آمد.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر زنجان ، آراض ضيايي رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان در اين جلسه با اشاره به فرا رسيدن 13 آبان روز ملي مبارزه با استكبار جهاني اظهار داشت: روز 13 آبان، یادآور حوادث مهمی است که در شکل گیری انقلاب اسلامی و بیرون راندن مظهر استکبار یعنی آمریکا از ایران نقش اساسی داشتند.

وي افزود: در روز 13 آبان 1343، مأموران رژیم شاه، حضرت امام خمینی(ره) را در قم دستگیر و به دستور آمریکا، به ترکیه تبعید کردند. در روز 13 آبان 1357، دانش آموزان تهرانی در اعتراض به دخالت های آمریکا در ایران، راه پیمایی کردند، ولی دژخیمان رژیم شاه، به آنان حمله کرد و آنان را به خاک و خون کشید. در روز 13 آبان 1358، دانشجویان مسلمان پیرو خط امام، لانه ی جاسوسی آمریکا را در تهران تسخیر کردند و جاسوسان آمریکایی را به گروگان گرفتند.

ضيايي تصريح كرد: این سه واقعه تاریخی را نمی‌توان از نظر اهمیت نسبت به دیگری اولی تر دانست چرا که هر کدام در دوره وقوع تاثیر گذاری خاص خود را داشته و شرایط را به نحوی تغییر داده‌اند.

سعيد اميدي ديگر عضو شوراي اسلامي شهر زنجان در ايم مراسم با تاکید بر نگاه جدی‌تری به حوزه پدافند غیرعامل و مدیریت بحران در شهرداری زنجان اظهار داشت: تقویت ساختار موضوع مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در کنار پیش بینی آن در لایحه بودجه شهرداری برای سال آتی از ضروریات مهم شهر زنجان است.

وي گفت: باید در خصوص وضعیت فعلی شهر زنجان برای مقابله با پدیده های همچون زلزله و میزان آمادگی و وضعیت تجهیزاتی در شرایط بحران بررسی های لازم صورت گیرد.

عضو شورای اسلامی شهر زنجان با بیان اینکه موضوع پدافند غیرعامل بیش از یک دهه است در کشور مطرح شده، تاکید کرد: هدف از این طرح این موضوع ارتقای پایداری ملی، کاهش آسیب پذیری و الزامات مربوط به مدیریت شهری برای ایجاد آرامش در بین مردم بوده است.

امیدی به وضعیت پروژه سبزه میدان نیز اشاره کرد و اظهار داشت: با گذشت نزدیک به سه ماه از آخرین ابلاغ مصوبه شورای اسلامی شهر زنجان در خصوص این پروژه شاهد اقدام جدی در خصوص انتخاب پیمانکار نیستیم.

با بیان اینکه تسریع در روند اقدامات اجرایی پروژه خواست فعلی شورا از شهردرای زنجان است، افزود: امیدواری تا پایان سال جاری شاهد آغاز عملیات اجرایی در پروژه باشیم.

عضو شورای اسلامی شهر زنجان با تقدیر از جدیت مدیریت شهری در خصوص تسریع عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح امام حسین(ع)، خاطر نشان کرد: شاهد جدیت مدیران شهرداری در تسریع امور هستیم.

امیدی خواستار تسریع در ساخت و تکمیل گرمخانه زنجان شد و اظهار داشت: با توجه به ورود به فصل سرما استفاده از گرمخانه ضرورت بیشتری خواهد یافت.

در این جلسه ، مدیریت شهری زنجان از روح الله بصیری نیا هموطن دوچرخه سوار که با گذر از همه استان های کشور بعد از زیارت کربلا به شهر زنجان رسیده است بابت این اقدام فرهنگی تقدیر کرد.

همچنين در این جلسه تفاهم نامه ای بین بنیاد ازدواج کوثر استان زنجان و مدیریت شهری زنجان منعقد گرديد.

 


نویسنده:Saatchi -- تعداد بازدیدکنندگان: تعداد بازدیدکنندگان: 1493