توسعه اقتصادي هر جامعه در گرو ارتقاء شاخص هاي فرهنگي مي باشد

1395/08/18
08/11/2016 03:34:19 ب.ظ

رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان گفت: اهمیت ترویج ، رشد و ارتقای فرهنگی برای توسعه اقتصادی ضروری بوده و این امر همواره مورد تاکید رهبر معظم انقلاب مي باشد.


رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان گفت: اهمیت ترویج ، رشد و ارتقای فرهنگی برای توسعه اقتصادی ضروری بوده و این امر همواره مورد تاکید رهبر معظم انقلاب مي باشد.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر زنجان ، آراض ضيايي در جلسه رسمي و علني اين هفته شورا اظهار داشت: در برنامه توسعه پنج ساله کشور هشت ماده در این زمینه تصویب و برای اجرا به کل کشور ابلاغ شده است، در همین راستا این شورا نگاه ویژه ای به مقوله فرهنگ داشته و دارد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به بازديد اعضاي اين شورا از ميدان ميوه و تره بار زنجان افزود: در این بازدید شاهد نواقصاتی بودیم که امیدواریم هرچه سریع‌تر با برنامه‌ریزی جامع برطرف شود.

ضيايي تصریح ‌کرد: عدم وجود مدیریت صحیح در این محل و نبود نمازخانه مناسب و سرویس بهداشت، از جمله نواقصی است که در رفع آن باید توجه ویژه شود؛ چراکه 300 نفر در این مکان مشغول به کار بوده و روزانه تعداد زیادی از همشهريان به آنجا مراجعه می‌کنند.

وی به کمیسیون بودجه و امور حقوقی شورا پیشنهاد کرد که بر اساس بند 174 شوراها و شهرداری‌ها برای ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری‌ها به این امور توجه کنند تا با اجرای سیاست‌های مد نظر از جمله کاهش عوارض صدور پروانه هم مد نظر قرار گیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان به برگزاری کمیسیون تلفیق با حضور همه اعضای شورا برای بررسی اساسنامه تشکیل سازمان‌های زیر مجموعه شهرداری‌ها اشاره و تأکید کرد: این جلسه شنبه هفته آینده برگزار می‌شود، لذا انتظار می‌رود اعضای شورا در جلسه فوق حضور داشته باشند.

در ادامه اين جلسه ، رئيس كميسيون توسعه عمران و محيط زيست شورا نيز با اشاره به وجود برخي مشكلات زيست محيطي در زنجان گفت: انتظار داریم با هم‌افزایی هاي هر چه بيشتر ، ستاد مدیریت یکپارچه‌سازی محیط ‌زیست تشکیل شود.

رزاق محمدي تهیه مدیریت بهینه سازی انرژی و مدیریت شهری باید جدی گرفته شود، اضافه کرد: در این راستا می‌توان کمیته‌ای تشکیل شود تا در آن مسائل زیست محیطی به صورت ویژه مورد رصد قرار گیرد.

وی با انتقاد از فرآیند تخریب زیست محیطی برخی کارخانه های بزرگ در حومه شهر زنجان، گفت: این روند تهدیدی برای زنجان محسوب می شود، به همین جهت نباید برخی ها حرف نادرست خود را به کرسی نشانده و حقوق مردم را تضییع کنند.

محمدي افزود: ‌شرکت سرب و روی و روغن نباتی از جمله شرکت‌هایی است که آلودگی آن‌ها محیط زیست شهر زنجان را تهدید می‌کند.

عباس راشاد ديگر عضو شوراي اسلامي شهر زنجان در اين جلسه با اشاره به گودبرداري هاي غير كارشناسانه صورت گرفته و هشدارهاي داده شده در پروژه سبزه ميدان گفت: بر اساس گزارش های رسیده، شرکت پیمانکار این پروژه به علت اجرای عملیات عمرانی شهرداری در سبزه میدان از این نهاد به دستگاه قضا شکایت کرده است.

وي آسفالت و ساخت‌وساز را از جمله اقدامات انجام شده در محوطه میدان میوه و تره‌بار اعلام و تصریح کرد: در این زمینه برای احداث سرویس بهداشتی، نمازخانه و همچنین استراحتگاه برنامه‌ریزی شده بود که با شکایت برخی از غرفه‌داران این پروژه متوقف شده است.

راشاد به اقدامات انجام شده توسط انجمن حمایت از زندانیان استان زنجان اشاره و تأکید کرد: این انجمن علاوه بر زمینی که در اختیار گرفته برای احداث پارکینگ‌ طبقاتی، آن را تبدیل به واحد تجاری کرده و پارکینگ مورد نظر هم باید به صورت مشایی مورد استفاده قرار گیرد.


نویسنده:Saatchi -- تعداد بازدیدکنندگان: تعداد بازدیدکنندگان: 2290