پيروزي انقلاب اسلامي ، خط بطلاني بر تفكر شوم جدايي دين از سياست كشيد

1395/11/13
01/02/2017 03:59:02 ب.ظ

رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان گفت: قدرت هاي استكباري براي چپاول دسترنج توده هاي محروم ، نغمه جدايي دين از سياست را مطرح نموده و با اين توطئه شوم توانسته بودند بر جنبه هاي فكري ، فرهنگي ، ديني و ملي جوامع اسلامي استيلا يافته و منابع مادي و ذخاير زير زميني آنها را به غارت ببرند.


رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان گفت: قدرت هاي استكباري براي چپاول دسترنج توده هاي محروم ، نغمه جدايي دين از سياست را مطرح نموده و با اين توطئه شوم توانسته بودند بر جنبه هاي فكري ، فرهنگي ، ديني و ملي جوامع اسلامي استيلا يافته و منابع مادي و ذخاير زير زميني آنها را به غارت ببرند.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر زنجان ، آراض ضيايي در جلسه رسمي و علني اين شورا ضمن تبريك فرا رسيدن ايام ا... دهه مبارك فجر افزود: پيروزي انقلاب اسلامي ايران بر چنين عقيده و نغمه اي خط بطلان كشيد و نهضت اسلام را تبديل به پديده اي منسجم و جهاني نمود.

وي اظهار داشت: امام خميني (ره) در ادامه قيام خود تنها به مبارزه با حكومت هاي غاصب و ضد اسلامي اكتفا ننموده بلكه به منظور ايجاد حاكميت الهي بر اساس موازين اسلام ، اصل مقدس ولايت فقيه را مطرح و زمام امور جامعه اسلامي را خود در دست گرفتند.

رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان با بيان اينكه امام خميني (ره) با آگاهي هايي كه به مردم مردم مي دادند و با اعتمادي كه داشتند حاكميت بر مردم را به خودشان سپردند ، افزود: انتخابات نظام مقدس جمهوري اسلامي ، انتخابات قانون اساسي ، انتخابات خبرگان ، انتخابات رياست جمهوري و انتخاب نمايندگان مجلس از جمله انتخاباتي مي باشند كه در همان سال هاي اول انقلاب برگزار شد.

وي گفت: حاكميت اسلام بر پايه ولايت فقيه ، كسب استقلال و آزادي ، ارتقاء مشاركت سياسي و آگاهانه مردم ، تجديد حيات اسلام در جهان ، نفي مظاهر فرهنگي غرب و مقابله با تهاجم فرهنگي ، عمومي شدن آموزش و ارتقاء سطح علمي جامعه ، تشكيل بسيج و سپاه پاسداران و خود كفايي در حوزه نظامي از جمله دستاوردهاي انقلاب در بخش هاي مختلف است.

رئيس كميسيون اقتصاد مقاومتي و سرمايه گذاري شوراي اسلامي شهر زنجان نيز در اين جلسه گزارش از اقدامات صورت گرفته در اين كميسيون را ارائه كرد.

فخرالدين رستمي اظهار داشت: چابك سازي فرآيندهاي سرمايه گذاري ، بهره مندي از پتانسيل هاي موجود جهت مديريت سبد پروژه هاي اقتصادي شهر ، استفاده از پتانسيل مشاورين حقيقي و حقوقي و توان بخش خصوصي ، ايجاد بانك اطلاعاتي املاك و فرصت هاي سرمايه گذاري از برنامه ها ، سياست ها و راهبردهاي كلان مديريت سرمايه گذاري مي باشد.

وي با اشاره به اجراي فاز اول پروژه پارك ملت گفت: مبلغ سرمايه گذاري اين پروژه 30 ميليارد ريال با پرداخت مبلغ 21 درصد سود حاصل از فروش بليط ها به شهرداري مي باشد.

رستمي افزود: مدت قرارداد اين طرح 15 سال بوده و در حال حاضر داراي 70 درصد پيشرفت فيزيكي مي باشد.

رئيس كميسيون اقتصاد مقاومتي و سرمايه گذاري شوراي اسلامي شهر در بخش ديگري از سخنان خود در خصوص ساخت كارخانه بازيافت و استحصال برق از پسماندهاي خانگي اظهار داشت: فراخوان عمومي اوليه شناسايي سرمايه گذار ، موافقت كارگروه استاني پسماند ، نشست با شركت هاي متقاضي داخلي و خارجي از اقدامات صورت گرفته در اين طرح مي باشد.

رستمي گفت: ظرفيت اين كارخانه 20 مگا وات در ساعت بوده و مبلغ كل سرمايه گذاري پيش بيني شده حدود 3 هزار ميليارد ريال مي باشد.

وي تصريح كرد: پروژه تجاري اداري مهدوي ، پروژه ميدان ميوه و تره بار گلشهر كاظميه ، پروژه پاركينگ طبقاتي با تلفيق تجاري ارك و پروژه تجاري طبقاتي صميمي فرد از اهم طرح هاي سرمايه گذاري و نيز پروژه هاي در حال عقد قرارداد مديريت سرمايه گذاري شهرداري زنجان هستند.

در ادامه ، رئيس كميسيون فرهنگي و اجتماعي شوراي اسلامي شهر نيز گفت: با روندی که برای فروش زمین از سوی شهرداری در نظر گرفته شده، عملا تا دو سال آینده دیگر زمینی برای شهرداری باقی نمی‌ماند.

معصومه حمزه تبار افزود: باید فکری برای این شرایط کرد و انتظار داریم شهردار برنامه‌ریزی لازم برای ایجاد منابع درآمدی جدید ایجاد کند و فروختن زمین را محلی برای تامین پول قرار ندهد.

شهردار زنجان نيز با اشاره به آخرین وضعیت پروژه سبزه‌میدان، اظهار کرد: خوشبختانه با توجه به حساسیت‌هایی که پیرامون این طرح وجود دارد اقدامات خوبی انجام و پیمانکار مناسب با سابقه کاری بسیار خوب انتخاب شد که امیدواریم به زودی کار را در فاز نخست آغاز کند.

حبيب يگانه با بیان اینکه طرح سبزه‌میدان باعث ساماندهی مرکز شهر خواهد شد، افزود: 1.5 برابر هزینه‌ای که در این طرح انجام می‌دهیم، سود برداشت خواهیم کرد و این موضوع باید مدنظر قرار گیرد و امیدواریم حمایت‌های لازم در این رابطه صورت گیرد.

وي با اشاره به افتتاح و کلنگ‌زنی چندین طرح عمران‌شهری به مناسبت دهه‌فجر، گفت: در این ایام 26 پروژه مختلف از جمله مرکز نگهداری از متکدیان، پارک بازار خیام و چندین پروژه دیگر افتتاح خواهد شد و اعتبارات در نظر گرفته شده با این طرح‌ها مبلغی بالغ بر 28.5 میلیارد تومان است.

يگانه افزود: جمع کل پروژه‌های سرمایه‌گذاری نیز 144 میلیارد تومان است و امیدواریم با اجرای این طرح‌ها شاهد توسعه عمران‌شهری باشیم.


نویسنده:Saatchi -- تعداد بازدیدکنندگان: تعداد بازدیدکنندگان: 3614