مخالفت اعضاي شورا با برخي لوايح به منزله عدم اعتقاد به توسعه شهر نيست

1396/08/02
25/10/2017 08:02:55 ق.ظ

رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان گفت: شوراهاي اسلامي محل تضارب آراي جمعي بوده و ارائه نظرات مخالف از سوي اعضا در برخي لوايح به منزله عدم اعتقاد به توسعه شهر نيست.


رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان گفت: شوراهاي اسلامي محل تضارب آراي جمعي بوده و ارائه نظرات مخالف از سوي اعضا در برخي لوايح به منزله عدم اعتقاد به توسعه شهر نيست.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر زنجان ، احمد نصيري در جلسه رسمي و علني اين هفته شورا اظهار داشت: دعوت از مديران و مسؤلان به جلسات شوراي اسلامي ، مشاركت و همكاري در اتخاذ تصميمات صحيح براي شهر بوده و ترك جلسه به نشانه اعتراض زيبنده يك مدير شاغل در نظام جمهوري اسلامي نيست.

وي با بيان اينكه برخي ادارات و ارگان ها نسبت به شوراهاي اسلامي نگاه بالا به پايين دارند افزود: اعضاي شورا به عنوان نمايندگان مردم در قبال هرگونه اقدام در سطح شهر مسؤل بوده و كليه فعاليت ها و اقدامات بايد با رعايت موازين و مقررات مربوطه انجام شود.

نايب رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان نيز در اين جلسه با اشاره به مراجعه شهروندان به شورا در موضوع اشتغال گفت: دامنه معضل بيكاري همه خانواده ها را در برگرفته و با رفع نشدن آن با مشكلات بيشتري مواجه خواهيم بود.

محمد مسعود مرادخاني افزود: تمامي دستگاه ها و نهادهاي مرتبط با اين موضوع بايد احساس مسؤليت بيشتري نموده و در جهت ايجاد فرصت هاي شغلي براي جوانان گام بردارند.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به نامگذاري سال جاري از سوي مقام معظم رهبري به نام سال " اقتصاد مقاوتي – توليد و اشتغال " اظهار داشت: شهرداري زنجان سالانه خريد هاي كلاني در مصالح عمراني و فضاي سبز از استان هاي همجوار دارد كه با تقويت و خريد از واحدهاي توليدي استاني ، اين سرمايه ها در داخل استان وارد چرخه خواهد شد.

مرادخانی با اشاره به سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه‌گذار اظهار کرد: طبق گفته مسئولان ۹۰ درصد بودجه کشور صرف هزینه‌های جاری می‌شود که این بزرگ بودن بدنه دولت را نشان می‌دهد و اکثر شهرداریها نیز چنین وضعیتی را دارند که امکان تحرک و پویایی را از سیستم گرفته و اعتبارات صرف هزینه‌های جاری می‌شود و در این وضعیت چاره‌ای جز جذب سرمایه‌گذار نداریم.

در ادامه ، رئيس كميسيون فرهنگي ورزشي و اجتماعي شورا با بيان اينكه بايد اقتصاد مقاومتي سرلوحه فعاليت هاي مجموعه مديريت شهري باشد گفت: طي سال هاي گذشته ميلياردها تومان در بخش هاي مختلف هزينه گرديده كه ورزش فوتبال نمونه اي از آنها مي باشد.

امامعلي دادخواه افزود: با وجود تذكرات مكرر و نامه هاي اداره بازرسي مبني بر عدم صرف هزينه در فوتبال ، متاسفانه اين اقدام صورت گرفته و هيچ نمود خارجي به دنبال نداشته است.

وي تصريح كرد: درآمد شهرداري مصداق بارز و عيني بيت المال و حق الناس بوده و نيازمند دقت بيشتر مي باشد.

دادخواه همچنین به مراجعات مردم به شورای شهر برای اشتغال نیز اشاره کرد و گفت: باید در این زمینه نیز اقدامات لازم از سوی دستگاه‌های ذیربط انجام شود.

رئيس كميسيون معماري و شهرسازي اين شورا نيز هم گزارشی از وضعیت شهر زنجان بر اساس استاندارهای شهری ارائه کرد و افزود: فضاهای ایجاد شده در زنجان به عنوان پارک فاقد کیفیت است و ما باید کمی‌سازی را رها کرده و به سراغ کیفی‌سازی برویم.

حمیدرضا حمیدی با بیان اینکه در برخی از معابر به علت شلوغی شهر کودکان اصلا امکان عبور ندارند، تصریح کرد: این موضوعات باید تسهیل شده و زمینه امنیت کودکان فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از دلایل شلوغ شدن شهر همین تجمع مطب پزشکان در داخل شهر است، گفت: بیرون بردن مطب پزشکان کمک شایانی به کاهش ترافیک و حمل و نقل شهری خواهد کرد که یکی از ظرفیت‌های خوب در این زمینه ساختمان پزشکان در بیمارستان ولی‌عصر(عج) است.

حمیدی با تاکید بر افزایش خدمات زیربنایی و روبنایی افزود: دسترسی‌ها در تمام نقاط شهر باید یکسان باشد، در شهر زنجان و در منطقه خیام مناطقی وجود دارد فاقد مدرسه هستند و دانش‌آموزان در عبور از کمربندی دچار استرس‌های فراوان می‌شوند.

وی با بیان اینکه توسعه حمل و نقل عمومی و پیاده محوری یکی از موضوعات است، عنوان کرد: در شهرای مختلف کشور از جمله همدان و رشت یپاده محوری دنبال می‌شود که ما نیز باید به این سمت رفته و برای کسانی که می‌خواهند پیاده رفت و آمد کنند، شرایط را مهیا کنیم.

رئيس كميسيون اقتصاد و سرمايه گذاري شوراي اسلامي شهر زنجان نيز در اين جلسه با اشاره به تشکیل دو کمیته منابع مالی و فنی در خصوص پروژه‌های شهرداری زنجان اظهار کرد: برگزاری مناقصه و انرژی که در راستای مطالعات مقدماتی برای سبزه میدان انجام شده بر اساس طرح قبلی بوده است که اکنون براساس نامه شورای عالی شهرسازی این طرح باید اصلاح می‌شد یعنی احجام کاهش پیدا می‌کرد.

سجاد خدايي با اشاره به اینکه طبق نامه شورای عالی شهرسازی این طرح باید اصلاح شده یعنی احجام کاهش پیدا می‌کرد، اضافه کرد: یا هنوز این اصلاح انجام نشده و یا اگر انجام شده به شورای شهر و کمیسیون‌های تخصصی آن ارجاع نشده است که شورا بر اساس مواد چهارگانه شورای عالی شهرسازی اصلاحات صورت گرفته را بررسی کند.

وي با بیان اینکه ما باید مصوبه شورای عالی شهرسازی را برای پروژه اخذ کنیم، عنوان کرد: در گذشته بدون توجه به این موضوع استارت پروژه زده شده و خاک‌برداری نیز انجام شده است.

رئيس كميسيون اقتصاد و سرمايه گذاري با بیان اینکه برای انجام مناقصه هزینه و انرژی بسیاری صرف شده است، گفت: اما ابتدا باید ببینیم اصلاحات و کاهش احجام در دل تعدیل ۲۵ درصد می‌گنجد یا نه، که اگر اصلاحات انجام شده باشد، باید مسیر را کوتاه کرده و با پیمانکار کنونی موضوع را نهایی کنیم و در غیر این صورت ما طبق قانون نمی‌توانیم این پیمانکار را پیمانکار این پروژه بدانیم.


نویسنده:Saatchi -- تعداد بازدیدکنندگان: تعداد بازدیدکنندگان: 4530