مراسم معارفه شهردار جديد زنجان برگزار شد

1396/08/10
02/11/2017 07:45:08 ق.ظ

طي مراسمي با حضور استاندار زنجان و مديران استاني ، حبيب يگانه توديع و مسيح اله معصومي به عنوان شهردار جديد زنجان معارفه گرديد.


طي مراسمي با حضور استاندار زنجان و مديران استاني ، حبيب يگانه توديع و مسيح اله معصومي به عنوان شهردار جديد زنجان معارفه گرديد.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر زنجان ، اسد اله درويش اميري استاندار زنجان در اين مراسم با بیان اینکه نگاه به شهرداری به‌عنوان یک اداره کاریابی و یا کمیته امداد جهت جذب نیرو، نگاه غلطی است و اجازه نخواهیم داد شهرداری زنجان بیش از این نیرو جذب کند، افزود: اینکه ما وظیفه داریم برای جوانان اشتغال ایجاد کنیم، یک امر واضح است، اما اینکه این اشتغال صرفا باید از طریق شهرداری انجام شود، کار درستی نیست.

وی در ادامه با اشاره به اینکه شورای شهر به وظایف خود مطابق قانون عمل کرده و اداره شهر را به شهردار بسپارد، اظهار کرد: شهردار باید پاسخ‌گوی همه امور شهر باشد. کاهش هزینه‌های شهرداری و نیز سرمایه‌گذاری با مشارکت بخش خصوصی از خواسته‌های ما است؛ چرا که شهرداری با درآمدی که دارد قادر به برآورده کردن انتظارات مردم شهر نیست و باید از ظرفیت بخش خصوصی استفاده شود که در این مسیر باید قدری هم سعه‌صدر داشته و از تنگ‌نظری‌ها بپرهیزیم.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه متاسفانه بخش اعظمی از بودجه شهرداری زنجان صرف هزینه‌های جاری می‌شود، تصریح کرد: معتقدیم نمی‌توان شهر را با اخذ عوارض اداره کرد، بلکه برای اداره شهر باید به دنبال کسب درآمدهای پایدار باشیم که تحقق این مهم نیز در سایه مشارکت بخش خصوصی محقق می‌شود، بنابراین انتظار داریم شهردار جدید زنجان باید به این مهم توجه داشته باشد.

رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان نيز در اين مراسم ، اعضای شورای شهر پنجم تلاش زیادی برای انتخاب فردی لایق انجام دادند و در نهایت مسیح‌الله معصومی به خاطر برنامه خوب و کامل به‌عنوان بیست و ششمین شهردار زنجان انتخاب شد و امیدواریم بتواند در سمت خود عملکرد مطلوبی داشته باشد.

احمد نصيري تصریح ‌کرد: رویکرد شورا در انتخاب شهردار به هیچ وجه سیاسی نبوده، چون شورا برای مردم است و شهردار باید منافع همه شهروندان را در نظر داشته و توسعه شهر مدنظر است.

رئیس شورای شهر زنجان با یادآوری اینکه شهرداری زنجان با وجود اینکه بدهی بالایی دارد اما رقم بالایی نیز از ارگان‌های مختلف طلبکار است، ادامه داد: متاسفانه امروز شاهد تحمیل هزینه‌های زیادی به شهرداری زنجان هستیم و این هزینه‌ها در شرایطی به شهرداری تحمیل شده است که این ارگان ماه‌ها است که از پرداخت حقوق کارگران ناتوان است.

 


نویسنده:Saatchi -- تعداد بازدیدکنندگان: تعداد بازدیدکنندگان: 4841