انتقاد رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان از نظارت ضعيف بر پروژه هاي عمراني

1396/08/23
15/11/2017 09:03:20 ق.ظ

رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان گفت: ضعف نظارت‌ها در اجراي پروژه هاي عمراني ، خیانت به بیت‌المال بوده و زمانبر بودن اتمام پروژه‌ها نارضایتی‌های شهروندان را به دنبال داشته است.


رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان گفت: ضعف نظارت‌ها در اجراي پروژه هاي عمراني ، خیانت به بیت‌المال بوده و زمانبر بودن اتمام پروژه‌ها نارضایتی‌های شهروندان را به دنبال داشته است.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر زنجان ، احمد نصيري در جلسه رسمي و علني اين شورا با تسلیت جان باختگان زلزله غرب کشور به آغاز هفته کتابخوانی نیز اشاره و اظهار کرد: امروز به دلایل مختلف کتابخوانی به فراموشی سپرده شده و به حاشیه رفته است در حالی که در گذشته کتاب به واقع یار مهربان بود.

وی گرانی کتاب، مشکلات مردم در جامعه، و گسترش فضای مجازی را از جمله دلایلی برشمرد که سبب کاهش کتابخوانی در جامعه شده است.

رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان با انتقاد از ضعف در خدمت‌رسانی به مردم در حوزه حمل و نقل عمومی گفت: حرکت لاک‌پشتی‌ اتوبوس‌ها و نظافت ضعیف این وسایط منجر شده که مردم علاقه‌ای به استفاده از اتوبوس‌های درون شهری نداشته باشند.

نصيري با اشاره به اینکه اتمام دو مناره مسجد سید زنجان چهار سال است که به حال خود رها شده گفت: این در شرایطی است که مسجد سید شناسنامه تاریخی و مذهبی شهر زنجان است.

رئيس كميسيون نظارت و پيگيري شوراي اسلامي شهر زنجان نيز در اين جلسه بر تکمیل پروژه‌های شهری از سوی شهردار جدید زنجان تأکید کرد و گفت: از جمله این پروژه‌ها اجرای طرح سبزه‌میدان، متعادل بودن امکانات شهری، اصلاح برنامه تفصیلی برنامه شهر زنجان، ادامه اصلاح ساختار سیستم علمکردی و کاهش بروکراسی ارائه خدمات به شهروندان هدفمند سازی برنامه‌های فرهنگی، اصلاح حمل و نقل عمومی در شهر، بازگشایی زینبیه غربی، بازگشایی خیابان شامی، اتمام طرح ممیزی املاک، بازگشایی شرق و غرب پادگان ارتش، تکمیل ساختمان کنترل ترافیک شهری، تکمیل پارکینگ‌های طبقاتی است که شهردار زنجان قول داده برخی از این موارد را 24 ماهه به پایان برساند.

اسماعيل دويران گفت: متاسفانه در زمان سرپرست شهرداری برخی از انتصابات به وجود آمد که بیشتر شبیه تسویه حساب شخصی بوده است و از شهردار جدید درخواست داریم این مشکل را حل کند.

وي با انتقاد از روند عملکرد شهرداری زنجان گفت: برخی از مدیران شهرداری علاوه بر اینکه راننده دارند ولی پول ایاب و ذهاب را می‌گیرند که این روند خلاف قانون است و باید اصلاح شود.

دويران اظهار داشت: افزایش سطح درآمدهای پایدار شهرداری زنجان، اصلاح طرح تفصیلی و ساماندهی سکونت‌گاه‌های غیررسمی را از جمله موضوعات مهم عنوان و خاطرنشان کرد: به نتیجه رساندن پروژه‌های سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه‌گذار جدید و کاهش بروکراسی اداری باید مورد توجه قرار گیرد.


نویسنده:Saatchi -- تعداد بازدیدکنندگان: تعداد بازدیدکنندگان: 4698