رويكرد شوراي پنچم اسلامي شهر زنجان تقويت سرمايه گذاري در پروژه هاي شهري است

1396/09/27
20/12/2017 08:22:58 ق.ظ

رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان گفت: رویکرد اعضاي شوراي اسلامي شهر تقویت سرمایه‌گذاری و تشويق سرمايه گذاران بخش خصوصي جهت مشاركت در پروژه هاي شهري است.


رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان گفت: رویکرد اعضاي شوراي اسلامي شهر تقویت سرمایه‌گذاری و تشويق سرمايه گذاران بخش خصوصي جهت مشاركت در پروژه هاي شهري است.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر زنجان ، احمد نصيري در نشست خبري اعضاي هيئت رئيسه اين شورا با خبرنگاران با تاکید بر وظیفه خطیر رسانه اظهار داشت: اگر رسانه‌های داخل کشور به وظیفه خودشان خوب عمل کنند از فساد اداری، رانت خواری، بینظمی در جامعه و آسیب‌های اجتماعی جلوگیری می‌شود.

وي با ابراز تاسف از برخی دستگاه‌های اجرایی که با جایگاه شهردار و شورای اسلامی آشنا نیستند، گفت: در یکی از جلسات یکی از مدیران از موضوع اینکه شهردار زیر نظر شورا است باخبر نبود و شهردار را بالاتر از شورا می‌دانست.

نصيري با اشاره به برخی از مشکلات شهري افزود: امروزه سد معبر تبدیل به یک مشکل اصلی در زنجان تبدیل شده است و برخی از مغازه‌داران علاوه بر اشغال کردن پیاده‌رو و مسیر عبور و مرور مردم، خیابان را هم اشغال کرده است و از پارک خودروها جلوگیری می‌کند.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به اینکه امروزه مشاهده می‌شود که برای 12 متر مغازه کل پیاده سد معبر شده است، تصریح کرد: ما باید این فرهنگ را ایجاد کنیم که تلاش ما بر این باشد که این فرهنگ برچیده شود.

وی با اشاره به اینکه در بسیاری از بخش‌ها برای ارتقای حقوق شهروندان اعتبار دریافت می‌کنند، اما کم کار می‌شود، افزود: ما از رسانه‌ها می‌خواهیم که در این زمینه اطلاع‌رسانی کنند، چرا که تا مردم با حقوق خود آشنا نباشند با ساخت و ساز مشکل مردم حل نخواهد شد.

نایب رئیس شورای شهر زنجان نيز در جلسه با تاکید بر اینکه اولویت نخست شورای پنجم اتمام پروژه‌های نیمه تمام است، گفت: اجازه توسعه سکونت‌گاه‌های غیررسمی را نخواهیم داد چون که با افزایش سکونتگاه‌های غیررسمی دولت و شهرداری هزینه‌های زیادی را پرداخت می‌کنند.

مسعود مرادخاني با اشاره به اینکه نتایج انجام کارهای غیرکارشناسی موجب هدر رفت مالی و نیروی انسانی می‌شود، تصریح کرد: اتمام پروژه‌های نیمه تمام، ورود به پروژه‌های مهم شهری نیز از دیگر برنامه‌های این دوره شورا است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه فرهنگی نیز ما به دنبال ایجاد نشاط و شادی در جامعه هستیم، افزود: ایجاد مکان‌های فرهنگی در شهر، نیز از دیگر برنامه‌های شورا است.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر زنجان با بیان اینکه تاکنون کمیسیون تایید طرح‌های شهری غیر فعال بود، اما در این دوره به علت تخصصی که شهردار دارد، فعال شده است، گفت: در حال حاضر در تلاش برای طراحی پروژه‌هایی هستیم که درآمدزایی داشته باشد.

در ادامه سخنگوي شوراي اسلامي شهر زنجان نيز با اشاره به اینکه اگر سبزه میدان بخواهد کارسازی شود، پنج برابر بودجه سالیانه شهرداری اعتبار نیاز دارد، افزود: این پروژه کمیسیون ماده 5 نداشته است و آن را به مناقصه گذاشته‌اند.

سجاد خدايي با بیان اینکه طبق تصمیم مقرر شد، برای پروژه سبزه‌میدان دو طبقه منفی در نظر بگیریم، گفت: این پروژه سه کاربری با عنوان‌های خدماتی، فرهنگی و تجاری خواهد داشت.

وي با انتقاد از طرح ناقص پروژه سبزه‌میدان گفت: کلنگ‌زنی طرح‌های بزرگ هنر نیست و باید قبل از کلنگ‌زنی مطالعات انجام شود.

سخنگوي شوراي اسلامي شهر زنجان از ایجاد شهرک‌های نمایشگاهی خبر داد و افزود: یکی از برنامه‌های کوتاه مدت شورای پنجم ایجاد نمایشگاه‌های خودرو، مبلمان و پوشاک است که هم صبح، عصر و شب دایر باشد.

خدايي گفت: کسانی که مایل به داشتن غرفه در این شهرک‌ نمایشگاهی هستند می‌توانند به سازمان میادین شهرداری مراجعه کنند.

وي درباره بودجه نیز گفت: با اشاره به اینکه بودجه نیز 285 میلیارد تومان بسته شده که 75 میلیارد مربوط به پروژه سبزه میدان است و تاکنون وصولی کل بودجه هشت ماهه نیز 80 میلیارد تومان بوده است که درصد تحقق بدون پروژه 35 درصد با پروژه 52 درصد بوده است.


نویسنده:Saatchi -- تعداد بازدیدکنندگان: تعداد بازدیدکنندگان: 4559