امنیت و آرامش حاکم بر کشور مرهون از خودگذشتگی شهدا است

1396/12/23
14/03/2018 01:27:39 ب.ظ

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان گفت: امروزه ارامش و امنیت حاکم بر کشور ، مرهون ایثار و از خود گذشتگی شهدا می باشد.


رئیس شورای اسلامی شهر زنجان گفت: امروزه ارامش و امنیت حاکم بر کشور ، مرهون ایثار و از خود گذشتگی شهدا می باشد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر زنجان ، احمد نصیری در آخرین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر زنجان در سال 96 با اشاره به نامگذاری اسامی کوچه‌ها به اسم شهیدان بیان کرد: اما طبق مستنداتی که دارم، در این کوچه‌ها کلمه شهید نوشته نشده در حالی که کلمه شهید برای ما با ارزش است و اگر کوچه‌ای به اسم شهید است، باید لفظ شهید نیز در آن به کار رفته باشد.

وی با ارائه درخواستی مبنی بر کاهش مطالبات در شهرداری و کوتاه کردن بروکراسی اداری گفت: مردم از نامه نگاری بسیار در شهرداری ناراحت هستند که این موضوع باید حل شود.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان همچنین بر بهبود کیفیت حمل و نقل عمومی و گسترش پیاده‌راه‌ها تاکید و بیان کرد: امروز زباله شهری در حال تبدیل به یک معضل اصلی شده که باید فکری برای آن کرد، هرچند که در این رابطه جلسه‌ای روز گذشته برگزار شده است و امیدواریم سریع‌تر به نتیجه برسد.

نصیری به افتتاح پل سیدالشهدا و طولانی شدن روند ساخت آن و گلایه‌مندی مردم از آن اشاره کرد و افزود: برای سال آینده چند پروژه شاخص در نظر گرفته شده که یکی از آنها پروژه سبزه‌میدان است، البته باید این را تاکید کنم که به لحاظ اعمال زمان‌بندی درست در این پروژه‌ها تابلوی روزشمار نصب خواهد شد.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر زنجان در این جلسه با اشاره به اینکه آغاز ساخت پل غیرهم‌سطح گلشهر در سال‌ آینده است، افزود: ما از شهرداری درخواست داریم که برنامه‌ زمان‌بندی برای پل گلشهر ارائه دهند و شورا نیز نماینده‌ای تعیین کند که دقیقا ساخت پل بر اساس همان برنامه پیش برود تا تجربه پل سیدالشهدا تکرار نشود.

حمیدرضا حمیدی گفت: امیدواریم پل گلشهر نخستین پلی باشد که در یک برنامه زمان‌بندی یک ساله به پایان برسد.

وی همچنین به بحث زیبایی پل نیز اشاره کرد و گفت: ما تاکید داریم که ضمن اجرای پل بحث زیبایی آن از جمله نورپردازی نیز در نظر گرفته شود.

در ادامه ، نایب رئیس شورای اسلامی شهر زنجان نیز به تلاش‌های گسترده مجموعه خدمات شهری شهرداری زنجان اشاره کرد و با تقدیر از فعالیت‌های صورت گرفته، گفت: با وجود تلاش‌های بسیاری که توسط شهرداری انجام شده است، اما حجم تخریب آسفالت در شهر بسیار گسترده است.

محمدمسعود مرادخانی در ادامه به نشست برخی از اعضای شورای شهر با معاون وزیر نیرو درباره بحث بازیافت زباله و مشکلات سرمایه‌گذار در این باره اشاره کرد و اظهار داشت: در این نشست معاون وزیر نیرو قول افزایش تعرفه خرید برق از سرمایه‌گذار را داد که امیدواریم همین کار موجب شود که سرمایه‌گذاری در این حوزه توجیه لازم را برای سرمایه‌گذاری داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه این کار موجب تحولی عظیم در حوزه زیباسازی شهری و پاکسازی آن خواهد کرد، گفت: همچنین از شهردار نیز تقدیر می‌کنم که در بسیاری از حوزه‌ها حقوق عقب افتاده را با تلاش مجموعه به روز کرده و این عقب افتادگی‌ها جبران شده است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر زنجان نیز در این جلسه تصریح کرد: اگر بحث فصل تخفیفات را به ایام پایانی سال یا دهه فجر موکول کنیم، عموما کسانی که ساخت و ساز با متراژ بالا دارند و باید مبالغ بالایی را بپردازند، می خواهند مبالغ بالایی بدهند، تمامی ساخت و سازها را معطل خواهند گذاشت که به فصل تخفیفات برسند و این آسیب است.

سجاد خدایی گفت: همین ارائه تخفیف در یک فصل موجب خواهد شد، شهرداری از بحث درآمدی و منطقی و متعارف درآمدی خود عقب مانده و از طرفی افراد نیز ساخت و ساز خود را یک سال عقب بیاندازند.

خدایی گفت: از همین رو خواهش دارم تلاش شود که در طول سال به صورت تشویقی و تخفیفات طوری باشد که مردم هم تشویق شوند و هم کارها تلمبار نشود که بخواهد در عرض دو ماه رخ دهد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بحث ما این است که ما شورای شهر هستیم و اینکه ما فقط شورای شهرداری باشیم درست نیست، بیان کرد: در نظر داشته باشید که همانطور که شهرداری و سایر جاها به مشکلات و اعتبارات ملی برمی‌خوریم و مباحث هزینه و درآمد روی دوش ادارات دیگر افتاده است، از همین رو وظیفه داریم در همه حوزه‌هایی که ادارات خدمات‌رسانی خدمات می‌دهند، نیز همت لازم را داشته باشیم.


نویسنده:Saatchi -- تعداد بازدیدکنندگان: تعداد بازدیدکنندگان: 4173