توجه به رويكرد شهروند محوي از اولويت هاي شوراي اسلامي شهر زنجان است

1394/12/19
09/03/2016 01:26:39 ب.ظ

رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان گفت: رویکرد شهروند محوری شورا در همه امور از جمله برنامه‌های فرهنگی مد نظر است و انجام برنامه‌های مردم‌محور شامل اجرای گذرهای فصلی از اولویت‌های فرهنگی شورا بوده و توسط شهرداری عملیاتی می‌شود.


رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان گفت: رویکرد شهروند محوری شورا در همه امور از جمله برنامه‌های فرهنگی مد نظر است و انجام برنامه‌های مردم‌محور شامل اجرای گذرهای فصلی از اولویت‌های فرهنگی شورا بوده و  توسط شهرداری عملیاتی می‌شود.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر زنجان ، سعيد اميدي در نشست خبري مشترك اعضاي شوراي اسلامي شهر و شهردار زنجان با بیان اینکه شورای شهر چهارم به بحث سرمایه گذاری ها در عمران شهری تاکید جدی دارد، اظهار کرد: طی سالجاری ۴۹۰ میلیارد تومان پروژه مشارکتی در زنجان اجرا شده است.

وي با اشاره به اینکه توجه به جذب مشارکت بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت آنها در انجام پروژه‌های شهری در اولویت برنامه‌های شورا قرار داشت، عنوان کرد: هر چند در این زمینه به هدفهای پیش‌بینی شده نرسیدیم ولی موضوع سرمایه‌گذاری در شورای چهارم آغاز شد.

رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان با تاکید بر اینکه امیدواریم سال آینده باید شاهد عملیاتی شدن پروژه‌های شهری باشیم، بیان کرد: شهروندان باید مصداق بارز پروژه‌های مشارکتی را در شهر شاهد باشند.

اميدي با تاکید بر منسجم برگزار شدن جلسات شورای شهر زنجان شامل جلسات علنی و همچنین جلسات کمیسیون‌های مختلف تصریح کرد: اطلاع‌رسانی از مصوبات شورا و همچنین ارائه گزارش از بودجه هزینه‌کرد و درآمدها از دلایل شفاف عمل کردن شورا بوده است.

وی تعداد جلسات رسمي و علنی تشکیل شده در شورای اسلامی شهر زنجان را 40 جلسه عنوان کرد و ادامه داد: در این راستا حدود 225 جلسه هم در کمیسیون‌های مختلف تشکیل و 227 مصوبه به تصويب رسيده است.

امیدی با اشاره به اینکه دستیابی به درآمد پایدار و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی مهمترین بخش بودجه سال آینده شهرداری است، تصریح کرد: در حدود 4 هزار و 900 میلیارد ریال برای اجرای طرحهای مشارکتی در بودجه سال آینده اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه سال آینده اراده راسخ در جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی داریم، یادآور شد: اهمیت بخشیدن به مدیریت زمان در انجام پروژه‌ها و نیز به اتمام رسیدن اساسنامه سازمان مشارکت و سرمایه‌گذاری شهرداری از دیگر اولویتهای شهرداری برای سال آینده است.

اميدي جاری‌سازی اقتصاد مقاومتی، استفاده از ظرفیت بخشهای تولیدی همانند کارخانه آسفالت، نظارت بر پروژه‌های عمرانی و غیره امسال مورد توجه جدی شورا قرار گرفته است، افزود: از ظرفیت فنی مهندسی شهرداری و شورای شهر برای نظارت بهتر بر پروژه‌های شهری باید استفاده شود.

نايب رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان نيز در اين مراسم با بیان اینکه برنامه‌ریزی شورای شهر زنجان برای محرومیت‌زدایی به بضاعت مالی بستگی دارد، اضافه کرد: ایجاد زمینه مشارکت بخش خصوصی در توسعه شهری از راه‌کارهای پیش‌بینی شده برای تحقق اهداف محرومیت زدایی است.

فخرالدين رستمي با تاکید بر پیگیری پروژه‌های نیمه‌تمام شهرداری زنجان تصریح کرد: بازگشایی پادگان از جمله این پروژه‌ها است که به صورت جدی در دست پیگیری و اجرا قرار گرفته است.

وي از برنامه‌ریزی شهرداری برای تعریف پروژه شاخص برای مناطق سه‌گانه شهرداری زنجان خبر داد و گفت: احداث تقاطع در اتوبان 22 بهمن یکی از این پروژه‌ها است که با توجه به تاثیرگذاری آن در تسهیل ترددهای شهری در اولویت کاری قرار گرفته است.

نایب رئیس شورای شهر زنجان با اشاره به اینکه به منظور ایجاد درآمد پایدار هفت کد درآمدی در نظر گرفته شده بود که این کدها جوابگوی هزینه‌های شهری و انجام پروژه عمرانی نبود، بیان کرد: در این زمینه توجه به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و جذب مشارکتهای مردمی باید بیش از پیش مورد اهمیت قرار می‌گرفت.

رستمي خاطرنشان کرد: در حدود 30 میلیارد ریال به منظور شروع پروژه تقاطع بزرگراه 22 بهمن و تقاطع ورودی گلشهر کاظمیه اعتبار در نظر گرفته شده است.

در ادامه اين نشست خبري ، رئيس كميسيون عمران و محيط زيست شوراي اسلامي شهر زنجان با بیان اینکه نظارت بر عملکرد مدیران شهرداری و نیز تشدید نظارت بر انجام به موقع پروژه‌های عمرانی شهر در دستور کار شورا قرار گرفته است، اظهار داشت: در این زمینه سایتی طراحی و وظایف هر کدام از مدیران در به سرانجام رسیدن پروژه‌ها مشخص شده است.

رزاق محمدي با تاکید بر اینکه هر کدام از مدیران شهرداری باید با توجه به بازه زمانی مشخص شده برای هر پروژه اقدامات مرتبط را اجرایی کنند، تصریح کرد: در صورت‌ اجرایی نشدن برنامه‌ها کسر امتیاز انجام شده و مورد بازخواست قرار می‌گیرند.

وی به مشکلات ترددی موجود در بافت مرکزی شهر زنجان اشاره کرد و افزود: نبود پارکینگ و به تبع آن بروز مشکلات ترددی در بافت مرکزی از جمله مهمترین مشکلات شهروندان است که در بودجه سال آینده ایجاد پارکینگهای طبقاتی در چند نقطه شهر در دستور کار قرار دارد.

محمدی احداث ده‌ها هکتاری فضای سبز شهری و برنامه‌ریزی برای حل مشکل پارکینگ که همه اقشار مردم را درگیر کرده است را از جمله اقدامات شاخص شورای شهر زنجان دانست و تاکید کرد: برای حل مشکلات سرویس‌های بهداشتی زنجان هم اقداماتی انجام شده‌است.

وی به بازدیدهای انجام شده از مناطق و محلات مختلف شهر زنجان از جمله بافت فرسوده برای بررسی مشکلات اشاره کرد و افزود: برای بررسی مشکلات شهری از مدیران برای حضور در کمیسیون عمران و محیط زیست و همچنین شورا دعوت به عمل آمده و با حضور آن‌ها مشکلات بررسی شده‌است.

شهردار زنجان نيز در اين مراسم از اجرایی شدن پروژه‌های متعدد در حوزه فضای سبز شهری طی سال جاری در مناطق مختلف زنجان خبر داد و اظهار کرد: در این باره نزدیک هشت هکتار فضای سبز شهری در قالب 12 پارک محله‌ای و منطقه‌ای احداث شده‌است.

حبيب يگانه به تملک‌های انجام شده در محور زینبیه غربی تا خیابان شهید مطهری اشاره و ابراز کرد: بودجه تملک املاک موجود در این محدوده 8 میلیارد تومان بوده که 6.5 میلیارد تومان از این مبلغ محقق شده بقیه تملک‌ها هم طی حداکثر پنج ماه نخست سال آینده انجام می‌شود.

شهردار زنجان با تاکید بر اینکه بازگشایی ضلع غربی خیابان پادگان 29 فروردین مصادف با روز ارتش انجام می‌شود، گفت: اجرای عملیات امتداد خیابان اول شهرک کارمندان نیز جزو پروژه‌های سال آینده شهرداری محسوب می‌شود.

وی به تکمیل مرکز کنترل ترافیک تا پایان سال 95 اشاره کرد و افزود: عملیات اجرایی احداث پارکینگ طبقاتی خیابان سعدی نیز پس از 12 سال آغاز شد.

شهردار زنجان با بیان اینکه بلوار 1.5کیلومتری در شرق شهر زنجان که از تقاطع بلوار 22 بهمن تا مجتمع‌های رضوان اجرایی می‌شود، خاطرنشان کرد: این امر با اعتبار 35 میلیارد ریالی انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ساماندهی معابر، توجه به مناطق محروم و ایجاد فضای سبز مورد توجه شورا و شهرداری قرار دارد، عنوان کرد: بیشترین توجه به پروژه‌های مشارکتی، احداث پارکینگهای طبقاتی، راه‌اندازی شهر‌بازی و غیره برای امسال بوده است.

یگانه ساماندهی تبلیغات محیطی در زمان انتخابات مجلس و شورای نگهبان، برگزاری برنامه‌های مختلف در ایام دهه فجر و نیز انجام برخی از برنامه‌های فرهنگی از جمله موارد شاخص انجام شده در بخش فرهنگی است، عنوان کرد: برگزاری گذر نوروز 2 از 9 تا 11 فروردین سال آینده انجام می‌شود.

شايان ذكر است در پايان اين مراسم به پاس قدرداني از زحمات و تلاش هاي خبرنگاران و اصحاب رسانه و همكاري با مجموعه مديريت شهري ، با اهداي لوح يادبودي از زحمات اين عزيزان تقدير شد.

 


نویسنده:Saatchi -- تعداد بازدیدکنندگان: تعداد بازدیدکنندگان: 3164