فعاليت هاي جهاد دانشگاهي مصداق بارز اقتصاد مقاومتي است

1395/03/27
16/06/2016 04:49:37 ب.ظ

رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان گفت: اقدامات و فعاليت هاي جهاد دانشگاهي در زمينه هاي مختلف ، مصداق بارز اقتصاد مقاومتي مي باشد.


رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان گفت: اقدامات و فعاليت هاي جهاد دانشگاهي در زمينه هاي مختلف ، مصداق بارز اقتصاد مقاومتي مي باشد.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر زنجان ، سعيد اميدي در مراسم بازديد اعضاي شوراي اسلامي شهر زنجان از مركز جهاد دانشگاهي استان اظهار داشت: فعالیتهای جهاد دانشگاهی چند بعدی بوده و می توان آن را در همه زمینه ها موفق ارزیابی کرد که این نهاد انقلابی بدون داشتن هیچ گونه حاشیه ای فعالیتهای گسترده و شاخصی در سطح کشور انجام داده است که دلیل آن را می توان حاکم بودن فضای دوستی در این مجموعه دانست.

وی افزود: انجام فعالیتهای گسترده این نهاد انقلابی قابل تقدیر است و مواردی همچون اشتغالزایی مبتنی بر دانش را می توان یکی از پایه های اصلی اقتصاد مقاومتی دانست که در جهاد دانشگاهی این موضوع عملی می شود.

رییس شورای شهر زنجان تاکید کرد: مدیریت پروژه اقتضا روز شهرداری است و با توجه به انجام 15 پروژه شاخص در سطح شهر نباید از برداشتن قدمهای علمی در آن غافل شد که با توجه به فعالیت جهاد دانشگاهی در زمینه طراحی سامانه مدیریت پروژه می توان از این طرفیت به خوبی استفاده کرد.

اميدي گفت: خارج شدن شهرداری از دید صرف عمرانی و توجه به انجام فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی در سالهای اخیر مورد توجه قرار گرفته است که با توجه به فعالیتهای شاخص جهاد دانشگاهی در زمینه فرهنگی می توان ارتباطات موثر و گسترده ای در این زمینه داشت.

وی اظهار کرد: افکار سنجی که در مرکز آن در جهاد دانشگاهی فعال است بسیار مهم است و نیازمند افکار سنجی در فعالیتهای شهرداری و شورای شهر هستیم که جهاد دناشگاهی می تواند در این زمینه کمک موثری داشته باشد تا بتوان دیدگاه مردم را با انجام یک فعالیت علمی شناسایی کرده و از تکرار این چرخه معیوب جلوگیری کرد.

 امیدی یاداور شد: انجام فعالیتهای تبلیغاتی شهری به صورت الکترونیکی را می توان آرزوی شهرداری دانست که با ساماندهی آن بسیاری از مشکلات حل می شود همچنین می توان با استفاده از ظرفیت جهاد دانشگاهی NGOها را به خوبی ساماندهی و هدایت کرد لذا امیدواریم پیوند بین شهرداری، شورای شهر و جهاد دانشگاهی روز به روز توقیت شود.

در ادامه اين ديدار نائب رییس شورای شهر زنجان تصريح کرد: شورای شهر می تواند با مصوبات خود و همچنین تاکید موارد مختلف در جلسات کمسیون ها به همکاری بیشتر جهاد د انشگاهی و شهرداری کمک کند زیرا معتقدیم با حضور این دو نهاد در کنار یکدیگر می توان بسیاری از مشکلات را حل کرده و فعالیتها مثمر ثمر باشد.

فخرالدين رستمي یادآور شد: در این راستا پیشنهاد می شود بسته ای از فعالیتها آماده شده و در جلسات کارشناسی مختلف ارائه و بررسی شود تا بتوان با جدایی از عادت های نادرست گذشته قدمهای موثری در بهبود وضعیت شهری برداریم.

رییس کمسیون عمران و محيط زيست شورای اسلامي شهر زنجان نیز در این دیدار تاکید کرد: فرهنگسازی از رسالتهای اصلی دانشگاهها است لذا باید از نگاههای مادی گرایانه در این زمینه و انجام موازی کارها پرهیز شود تا بتوان با جلب رضایت مخاطب به خوبی این وظیفه خطیر را انجام داد.

محمدی ادامه داد: فعالیتهای فرهنگی انجام گرفته در جهاد دانشگاهی موید این مطلب است که جهادگران دانشگاهی علم کافی برای این موضوع را دارند و قطعا در گسترش فرهنگ موثر خواهند بود.

رییس جهاد دانشگاهی استان زنجان نیز در این دیدار تاکید کرد: جهاد دانشگاهی تنها سازمانی است که بیشترین بازدید را با مقام معظم رهبری داشته است و ایشان همواره تاکید کرده اند که اگر در حرکت علمی کشور به چند جا امید داشته باشم یکی از آنها جهاد دانشگاهی است.

مهدی عباسی اعلام کرد: در استان زنجان جهاد دانشگاهی فعالیت خود را از سال 59 آغاز کرده و پس از طی فراز و نشیبهای مختلف توانسته است به جایگاه کنونی برسد که با در اختیار داشتن بیش از 11 هزار و سیصد متر مربع فضای ملکی خدمات گسترده ای را در کشور انجام دهد.

وی ادامه داد: هم اکنون 120نفر نیرو، 253 نفر استاد حق التدریس با تحصیلات کارشناسی ارشد به بالا و 300 نفر همکار در دوره های آموزشی کوتاه مدت با جهاد دانشگاهی همکاری دارند و مسئولان این نهاد انقلابی همواره به دنبال گسترش فعالیتهای خود هستند تا با استفاده از طرفیتهای بومی استان بتوانند خدمات ارزنده ای ارائه دهند.

وی گفت: آزمایشگاه زیست فناوری جهاد دانشگاهی استان زنجان با داشتن بیش از 1.5 میلیارد تومان تجهیزات به عنوان بهترین آزمایشگاه زیست فناوری در منطقه شمال غرب کشور شناخته می وشد که همکاری های گسترده ای با صنعت دارد.

این مسئول افزود: فعالیتهای مرتبط با IT در جهاد دانشگاهی استان زنجان با جدیت دنیال می شود به گونه ای که تا کنون بیش از 10 اختراع پژوهشگران این مرکز ثبت شده است.

وی خاطرنشان کرد: ساماندهی هوشمند ناوگان حمل و نقل شهری، طراحی سامانه هوشمند پارکینگ و تردد، راه اندازی مرکز امنیت داده و اطلاعات، ساماندهی و مدیریت تبلیغات شهری، انجام فعالیتهای زیست فناوری، مدیریت پسماند روی و ... نیز از جمله فعالیتهای گسترده جهاد دانشگاهی است که شورای شهر و شهرداری می تواند از این ظرفیت استفاده کند.

وی اظهار کرد: جهاد دانشگاهی می تواند به عنوان افتخار شهر معرفی شود و لذا می توان با حضور مهمانان ویژه تورهای چند ساعته برای حضور در جهاد دانشگاهی طراحی کرد تا در ذهن آنها زنجان علاوه بر داشتن هوای خوب و فضای تاریخی بتواند به عنوان شهری توانمند باپژوهشگرانی با اندیشه که موتور محرک جامعه هستند نیز معرفی شود.


نویسنده:Saatchi -- تعداد بازدیدکنندگان: تعداد بازدیدکنندگان: 2741