دفاع مقدس برکات و دستاوردهاي بي شماري براي ملت ايران به ارمغان آورده است

1395/07/06
27/09/2016 01:49:26 ب.ظ

رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان گفت: حماسه دفاع مقدس برکات و دستاوردهاي بي‌نهايتي را براي ملت ايران به ارمغان آورده و جهاد و شهادت مردمان با ايمان و مخلص اين سرزمين ، ستون‌هاي نظام اسلامي را مستحکم نمود.


رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان گفت: حماسه دفاع مقدس برکات و دستاوردهاي بي‌نهايتي را براي ملت ايران به ارمغان آورده و جهاد و شهادت مردمان با ايمان و مخلص اين سرزمين ، ستون‌هاي نظام اسلامي را مستحکم نمود.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر زنجان ، آراض ضيايي در جلسه رسمي و علني اين هفته شورا با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس اظهار داشت: جنگي نابرابر در شرايطي به ايران اسلامي تحميل شد که از جانب استکبار جهاني بويژه آمريکا تحت فشار شديدي قرار داشت و در داخل کشور نيز جناح ‌هاي وابسته به غرب و شرق، با ايجاد هياهوي تبليغاتي و ايجاد درگيري‌هاي نظامي در صدد تضعيف نظام بودند.

وي افزود: آمريکا براي به سازش کشاندن جمهوري اسلامي و در نهايت تسليم آن‌ها حمايت پنهان و آشکار خود را در کليه زمينه‌هاي سياسي، نظامي‌، ‌اقتصادي و ... از رژيم بعثي عراق به اجرا گذاشت. از سوي ديگر نيز ابرقدرت ديگر جهان‌ يعني شوروي که متحد عراق محسوب مي‌شد، خصومتش را با نظام اسلامي که شعار نه شرقي و نه غربي را سرلوحه کار خود قرار داده بود و در جريان اشغال افغانستان توسط شوروي، اين تجاوز را محکوم کرده بود، بيش از پيش نمود.

رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان گفت:  بی تردید، مقدس ترین جهاد، جهادی است که به عنوان دفاع از حقوق انسانی صورت گرفته باشد. در جنگ تحمیلی، رژیم بعث عراق، جنگی ناخواسته را به کشور ما تحمیل کرد و با نادیده گرفتن استقلال سرزمین ما به ایران اسلامی تجاوز کرد. از این رو، مردم غیرتمند ایران، در دفاعی مقدس، از حق خود که دفاع از استقلال سرزمین و هویت دینی ـ ملی خود بود، دفاع کردند.

ضيايي افزود: از جلوه های معنویت در دفاع مقدس، حالت تضرع، استغاثه و راز و نیاز عارفانه رزمندگان اسلام بوده است. دفاع مقدس، فرصت نمایش خالصانه ترین و زیباترین مناجات ها و دعاها را پدید آورد. در کنار نماز و قرآن، دعا وسیله دیگری بود که یاد خدا را در دل رزمندگان زنده نگاه می داشت، به آنان قدرت روحی می بخشید و تحمل سختی های نبرد را برای آنان آسان تر می ساخت.

وي در بخش ديگري از سخنان با اشاره به فرا رسيدن مهرماه و بازگشايي مدارس اظهار داشت: با آغاز سال تحصیلی در اول مهر، میلیون ها دانش آموز به شوق آموختن، روانه مدرسه می شوند. همه ساله با شروع ماه مهر کوچه ها و خیابان ها رنگ و بوی دیگری پیدا می کنند و شور و شوق دانش آموزان جلوه زیبایی به جامعه می بخشد.

ضيايي با بيان اينكه یکی از کارهای خوب آموزش و پرورش در سال های اخیر بازگشایی مدارس برای کلاس اولی ها قبل از شروع سال تحصیلی است گفت:  این کار آثار مفیدی در تقویت حس اعتماد به نفس کودکان و هم چنین کاهش دلهره دارد. بازدید از مدرسه پیش از آغاز سال تحصیلی به کودک کمک می کند که در محیط جدید اعتمادبه نفس پیدا کند و خود را با آن وفق دهد.

ديگر عضور شوراي اسلامي شهر زنجان نيز در اين مراسم با اشاره به اجراي پروژه هاي عمراني در سطح شهر اظهار داشت: فاز اول پروژه بازگشايي معابر اطراف پادگان ، با همت گروهي و اراده جمعي مسولين مرتبط به سرانجام رسيد و در ادامه اين طرح ، سرعت عمل در آغاز فازهاي بعدي مشتمل بر محور غربي - شرقي از خيابان اول كارمندان به سمت الهيه و همچنين معبر جنوب به شمال از ميدان ارتش تا شهرك نصر ،  بصورت جدي مورد انتظار مي باشد .

سعيد اميدي تصريح كرد: عليرغم افتتاح رسمي محور منتهي به بلوار زيتون، متاسفانه معابر ورودي اين خيابان به سمت اسلام آباد و محور كند رو مربوطه ، هنوز تكميل نشده و واقعاً وضعيت نامطلوب و آزاردهنده اي براي شهروندان محترم در آن منطقه ايجاد كرده است. از شهردار محترم مي خواهيم در اسرع وقت ، كارهاي باقيمانده عمراني اين طرح را به اتمام برسانند . 

وي گفت: موضوع قابل تامل ، تعطيلي يا سرعت پايين پيشرفت " پروژه تكميل ساختمان نيمه كاره مقابل استاديوم امجديه"  مي باشد. عليرغم وجود اين تكليف قانوني، با پيش بيني هزينه كرد 11 ميليارد ريال از محل بودجه شهرداري مركز در قالب بودجه 95 ، اين طرح تقريباً متوقف بوده و از شهردار محترم انتظار داريم سريعاً موانع اين پروژه را برطرف كرده و در مسير اجرا قرار دهد.

اميدي افزود: از ديگر پروژه هاي شاخص تكليفي در سال جاري ، بازگشائي محور زينبيه غربي است كه كه سمت و سوي اين پروژه به لحاظ تمركز بودجه تملك نقدي بر اين محور در دو سال گذشته مناسب بوده است ، البته در اين مقطع بايستي نتيجه لازم از اين سرمايه گذاري سنگين حاصل شود به اين مفهوم كه بايستي سريعاً پرونده تملك اين محور بسته شود و كار اجرائي و عمراني اين معبر گشائي ، آغاز شود تا اميدواري شهروندان در به ثمر نشستن اين طرح كليدي و مهم تقويت شود.


نویسنده:Saatchi -- تعداد بازدیدکنندگان: تعداد بازدیدکنندگان: 2070