حماسه 9 دي مشروعیت نظام مقدس جمهوري اسلامی ايران را به جهانيان نشان داد

1395/10/07
27/12/2016 04:30:11 ب.ظ

رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان گفت: در روز نهم دی ماه 1388، مشروعیت سیاسی نظام اسلامی ایران بار دیگر با حضور خودجوش ده ها میلیونی مردم در تهران و تمامی شهرهای دیگر کشور به جهانیان اعلام گردید.


رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان گفت: در روز نهم دی ماه 1388، مشروعیت سیاسی نظام اسلامی ایران بار دیگر با حضور خودجوش ده ها میلیونی مردم در تهران و تمامی شهرهای دیگر کشور به جهانیان اعلام گردید.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر زنجان ، آراض ضيايي در جلسه رسمي و علني اين شورا اظهار داشت: حماسه نهم دی ماه و حضور عاشورایی مردم حماسه ساز و ولایتمدار ایران اسلامی در راهپیمایی 9 دی ماه 1388 نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زریّن دیگری در افتخارات مرد و زن ایرانی به حساب می آید.

وي گفت: روز نهم دی ماه در تاریخ انقلاب اسلامی با عنوان روز «بصیرت» تبدیل به یوم الله و ماندگار گردید. در این روز ماندگار و تاریخی ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی، حماسه ای دیگر آفرید و دشمنان خدا و دینش را مأیوس و ناامید ساخت و قلب امام زمان (عج) و نائب بر حقش حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(دامت برکاته) را شاد ساخت.

ضيايي این حادثه تاریخی را بیعت دوباره مردم با آرمان های امام خمیی (ره) رهبر معظم انقلاب عنوان کرد و افزود: 9 دی تیر خلاص مردم به سران فتنه بود که با این تیر نظر خود را به جهانیان اعلام کردند.

وي گفت: از شهروندان محترم درخواست داريم در مراسم پرشكوه نهم دي حضور داشته و شهرداري نيز سطح شهر را به شايستگي اين روز آذين بندي نمايد.

رئيس كميسيون توسعه عمران و محيط زيست شوراي اسلامي شهر زنجان نيز در اين جلسه با اشاره به ساماندهي كمي و كيفي نيروهاي انساني مجموعه مديريت شهري اظهار داشت: اين امر يكي از دغدغه هاي مهم شورا بوده ولي تاكنون با گذشت بيش از سه سال نتوانسته ايم به يك انضباط درون سازماني دست يابيم.

رزاق محمدي افزود: برخی بی‌انضباطی‌ها باعث شده تا کارگران ناراضی باشند و در حال حاضر شورای شهر به اداره اشتغال تبدیل شده و این موضوع خارج از وظایف این نهاد مردمی است.

وي در ادامه در خصوص پروژه پل سيد الشهداء (ع) گفت: اين طرح يكي از پروژه هاي مهم و تأثير گذار شهري بوده و بنا به گفته پیمانکار در صورت پرداخت نشدن به موقع اعتبارات، بار دیگر پروژه با مشکل مواجه شد که انتظار داریم شهرداری به این نکته توجه لازم را داشته باشد.

محمدي تشكيل اكيپ اجرائيات ترميم و لكه گيري را از اولويت هاي شهرداري عنوان كرد و افزود: اين اكيپ بايد مشكلات و نارسايي ها را شناسايي نموده و قبل از ايجاد نارضايتي در شهروندان نسبت به رفع مشكلات اقدام نمايند.

سعيد اميدي ديگر شوراي اسلامي شهر زنجان نيز در اين جلسه با بيان اينكه بر اساس تكاليف بودجه اي سالجاري ، آغاز عمليات اجرايي تقاطع غير همسطح گلشهر بر عهده شهرداري زنجان اظهار داشت: بر اساس گزارش هاي واصله تاكنون علاوه بر تصويب كليات موضوع در شوراي ترافيك ، طرح و نماي كلي اين تقاطع طي فرآيند مسابقه عمومي انتخاب شده و شهرداري در حال انتخاب پيمانكار مي باشد.

وي افزود: تأكيد داريم طرح كلي اين تقاطع بايد به گونه اي باشد كه قابليت اجرا با هزينه هاي معقول و منطقي و در زمان حداقلي امكان پذير باشد.

اميدي در خصوص حوزه روان سازي ترافيك شهر زنجان گفت: ضرورت تقويت اعتماد بين پليس راهنمايي و رانندگي و افكار عمومي شهروندان و نيز مقوله ارتقاء فرهنگ رانندگي بسيار حائز اهميت بوده و پليس راهنمايي و رانندگي جدا از نگاه جريمه محوري ، وظيفه و مسؤليت فرهنگ سازي را در حوزه هاي ترافيكي برعهده دارد.

وي افزود: در اين موضوع ، مديريت شهري همراه پليس مي باشد تا با تقويت اطلاع رساني مناسب در خصوص الزامات رانندگي درست و اصولي به عموم شهروندان ، گامي جدي با اثرات بلند مدت براي حل مشكلات بردارد.

عضو شوراي اسلامي شهر زنجان در بخش ديگري از سخنان خود ضمن تقدير از اقدام شهرداري در خصوص نظرخواهي از شهروندان در راستاي شناسايي اولويت هاي شهري براي بودجه سال آينده اظهار داشت: ضمن باور به اين موضوع مهم كه تدوين بودجه اي مبتني بر نظرات شهروندان با لحاظ نمودن الزامات كارشناسي و حركت به سمت چشم انداز شهري ، از شهردار انتظار داريم در نحوه اطلاع رساني از روند اين نظر خواهي عمومي و سپس مكانيزم جمع آوري اطلاعت و نظرات شهروندان از سطح شهر ، طوري عمل نمايند كه در عمل شاهد تدوين بودجه شهروند محور در تمام محلات و مناطقبا رويكرد عادلانه باشيم.

عباس راشاد ديگر عضو شوراي اسلامي شهر زنجان نيز در رابطه با موضوع کوی فرمانیه و مشکلاتی که وجود دارد، اظهار کرد: در حال حاضر برخی کاربری‌های عمومی تغییر کاربری داده شده است و باید به این نکته توجه کرد که بعد از تغییر کاربری نیز این فضاها متعلق به شهرداری است و این نکته باید مورد توجه قرار گیرد.

 وی ادامه داد: البته اگر مواردی وجود دارد باید شهرداری بار دیگر با تعاونی تفاهم‌نامه جدیدی امضا کند و همه صحبت‌های انجام شده بر اساس مستندات بوده و حرفی خلاف آن زده نشده است.

راشاد با اشاره به اینکه گودبرداری انجام شده در پروژه سبزه ميدان نیز مورد نقد است، افزود: شهرداری در این منطقه حدود هزار میلیارد تومان سرمایه دارد ولی با برخی اقدامات ناتمامی که انجام شده، زخم عمیقی بر چهره مرکز شهر زده‌ایم.


نویسنده:Saatchi -- تعداد بازدیدکنندگان: تعداد بازدیدکنندگان: 2053