خشكسالي مالي در شهرداري زنجان ناديده گرفته مي شود

1395/11/26
14/02/2017 04:12:28 ب.ظ

رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان گفت: موضوع خشكسالي مالي از مدت ها قبل توسط دولت مطرح است ولي اين امر در شهرداري زنجان ناديده گرفته مي شود.


رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان گفت: موضوع خشكسالي مالي از مدت ها قبل توسط دولت مطرح است ولي اين امر در شهرداري زنجان ناديده گرفته مي شود.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر زنجان ، آراض ضيايي در جلسه رسمي و علني اين شورا افزود: ورزشگاه واقع در گاوازنگ و سوله هاي نيمه كاره رها شده در سطح شهر از پروژه هاي نيمه تمامي هستند كه مورد توجه قرار نمي گيرند.

وي گفت: با اين وجود شهرداری زنجان پروژه‌های قابل توجهی را عملیاتی نموده و تقدیم شهروندان زنجانی کرده است.

رئيس شوراي اسلامي شهر زنجان با اشاره به پروژه بزرگ سبزه ميدان اظهار داشت: بر اساس قوانین ، پروژه سبزه‌میدان زنجان هم شامل معاملات کلان بوده و لایحه مورد نظر باید در شورا به تصويب برسد.

ضيايي افزود: بر اساس استنادات قانونی، شهرداری باید در رابطه با همه پروژه‌ها از شورای شهر مصوبه اخذ کند و این‌گونه نیست که شهرداری بتواند خود بدون مصوبه اقدام به کاری کند و حرف‌هایی از این دست در راستای کمرنگ کردن جایگاه این نهاد مردمی است.

در ادامه ، ديگر عضو شوراي اسلامي شهر زنجان ضمن انتقاد از نحوه برخورد با شهرداری و شورای اسلامي شهر گفت: دستگاه‌های نظارتی بايد تمرکز خود را بر روی تخلفاتی که در حال انجام است معطوف دارند.

عباس راشاد افزود: امروزه در برخی بخش‌ها مواردی دیده می‌شود که بيشتر نيازمند رسيدگي هستند.

وي تصريح كرد: نظارت بر فعاليت هاي شهرداري زنجان از وظايف شوراي اسلامي شهر بوده و كليه اقدامات صورت گرفته در اين راستا بوده است.

شهردار زنجان نيز در اين جلسه با بیان اینکه پروژه های بالای ۲۰۰ میلیون تومان جزو پروژه های با حجم عمده محسوب می شوند، افزود: شورای اسلامی شهر زنجان به شهرداری زنجان تا سقف یک میلیارد تومان تفیض اختیار داده است.

حبيب يگانه پروژه سبزه میدان را یک پروژه با حجم عمده عنوان کرد و اظهار داشت: در این پروژه همه مسائل قانونی رعایت شده و فراخوان سراسری از طریق نشریات محلی و ملی داده شده است.

وي ارسال لوایحه مربوط به پروژه سبزه میدان جهت تصویب به شورای اسلامی شهر زنجان را یادآور شد و تاکید کرد: همه مراحل قانونی جهت اخذ نظر و تصویب شورای اسلامی شهر زنجان صورت گرفته است.

شهردار زنجان با بیان اینکه سه کارشناس رسمی دادگستری برآورد ارزش فضاهای ساخته شده را انجام داده اند، افزود: ارزش فضاهای ساخته شده جهت بهره برداری فاز نخست پروژه مطابق با کارشناسی صورت گرفته در مجموع ۳۳۱ میلیارد تومان بوده است.

يگانه اظهار داشت: این ارزش در ۳۰ ماه بعد یعنی در زمان بهره برداری پروژه به میزان ۳۹۷ میلیارد تومان خواهد رسید. از اینرو این پروژه کاملا اقتصادی و دارای توجیه است.

وي گفت: همچنین فضای شهری مهم ایجاد شده برای شهروندان قابل قیمت گذاری نبوده و یک سرمایه مهم شهری برای شهروندان زنجانی خواهد بود.


نویسنده:Saatchi -- تعداد بازدیدکنندگان: تعداد بازدیدکنندگان: 4045