ساخت پارکینگ جدید در هسته مرکزی شهر زنجان متوقف می‌شود

1397/04/05
27/06/2018 07:55:37 ق.ظ

رئیس کمیسیون توسعه عمران و محیط زیست شورای اسلامی شهر زنجان گفت: با توجه به اجرای طرح سبزه‌میدان و همچنین پیاده‌راه؛ ساخت پارکینگ جدید در هسته مرکزی شهر زنجان متوقف می‌شود.


رئیس کمیسیون توسعه عمران و محیط زیست شورای اسلامی شهر زنجان گفت: با توجه به اجرای طرح سبزه‌میدان و همچنین پیاده‌راه؛ ساخت پارکینگ جدید در هسته مرکزی شهر زنجان متوقف می‌شود.

عباس راشاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: در حال حاضر دو طرح بزرگ سبزه‌میدان و پیاده‌راه در دستور کار شهرداری برای اجرا است.

رئیس کمیسیون توسعه عمران و محیط زیست شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به اینکه خود پیاده‌راه در واقع بخشی از طرح سبزه‌میدان است؛ بیان کرد: البته مبحث پیاده‌راه مربوط به این دوره از شورا نیست و قبلا نیز در قالب گذرهای مختلف این طرح اجرایی شده و امتحان خود را پس داده است.

وی با اشاره به اینکه شهرداری با اجرای طرح پیاده‌راه در واقع به دنبال ایجاد فضای آرام برای شهروندان است؛ افزود: البته این طرح صرفا مختص شهر زنجان نبوده و در اغلب شهرهای کشور و بلکه شهرهای مشهور جهان اجرایی شده است.

راشاد با اشاره به اینکه امروزه تردد بسیار خودروها در هسته مرکزی شهر موجب ایجاد پیچیدگی‌های ترافیکی شده است؛ بیان کرد: برای حل این گره و پیچیدگی ترافیکی ما باید محدودیت‌هایی را اعمال کنیم که پیاده‌راه یکی از آنها است.

رئیس کمیسیون توسعه عمران و محیط زیست شورای اسلامی شهر زنجان با بیان اینکه در حال حاضر در منتهی الیه سعدی جنوبی در جوار ایستگاه‌ راه‌آهن انجام یک سری اقدامات مهندسی در حال اجرا است؛ افزود: ولی اجرای طرح پیاده‌راه به صورت رسمی از 15 تیرماه آغاز خواهد شد.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس درباره اینکه هم اکنون سه پارکینگ در هسته مرکزی شهر در حال ساخت است و از طرفی محدودیت برای خودروها اعمال می‌شود؛ گفت: ساخت پارکینگ در گذشته اشتباه بوده است و امروز چند پارکینگ طبقاتی در زنجان در حال ساخت است.

راشاد با اشاره به اینکه علت این اشتباه نیز تاخیر در ارائه طرح جامع مطالعات ترافیکی به دست شورا و شهرداری بوده است؛ افزود: هرچند این پارکینگها بازهم کاربرد خاص خود را دارند و می‌توان در مناسبت‌های مختلف از آن استفاده کرد؛ چه بسا که خود شهرداری نیز از آنها منفعت دارد و برای درآمدزایی ساخته شده است.

رئیس کمیسیون توسعه عمران و محیط زیست شورای اسلامی شهر زنجان ادامه داد: در عین حال با توجه به اعمال محدودیت‌های ترافیک؛ ساخت پارکینگ جدید در هسته مرکزی شهر متوقف شده و ساخت پارکینگ را به محدوده میانی شهر یعنی سه پایانه‌ای که قرار است؛ ساخته شود، می‌بریم.


نویسنده:Saatchi -- تعداد بازدیدکنندگان: تعداد بازدیدکنندگان: 3898